Interpretacja indywidualna z dnia 18 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.597.2022.1.BS
Kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą
Kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą
Wstępna korekta przychodów i kosztów, kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą (szkolenia, reprezentacja, alkohol, imprezy, upominki, kwiaty, wieńce, PFRON, samochody, podatek od wartości dodanej).
WIS TOWAR - cebula kwiatowa w dekoracyjnym opakowaniu.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego VAT.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy wydatki ponoszone w związku z zakupem kwiatów dla osób odchodzących na emeryturę oraz wiązanek pogrzebowych dla zmarłych pracowników, byłych pracowników oraz najbliższej rodziny pracownika bądź byłego pracownika można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Dotyczy możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych w związku z organizacją koncertów spektakli, wernisaży, turniejów, wystaw (działalność kulturalna i reprezentacja).
Czy wyszczególnione w powyższych punktach wydatki, są w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wydatkami o charakterze reprezentacyjnym, nie podlegającymi zaliczeniu w ciężar kosztów uzyskania przychodów?
Czy powyższy wydatek dokonany ze środków dotacji pochodzącej z budżetu państwa na zadania związane z kształceniem studentów studiów stacjonarnych, uczestników stacjonarnych studiów doktoranckich i kadr naukowych oraz utrzymaniem uczelni, w tym na remonty, stanowi koszt uzyskania przychodów?
Czy zakup kwiatów w doniczce, akwarium, reprodukcji obrazu, dekoracyjnego stroika do ogólnodostępnego pomieszczenia wystawowo ekspozycyjnego stanowi koszt uzyskania Spółki?
Czy Spółka może zaliczyć wydatki związane z zakupem kwiatów oraz ich pielęgnacją do kosztów uzyskania przychodów?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup usług gastronomicznych, artykułów żywnościowych, napojów w tym alkoholowych oraz kwiatów.
Czy możliwe jest stosowanie 3% stawki podatku od towarów i usług przy sprzedaży zieleni ciętej od 1 maja 2008 r., zarówno sprowadzanej z zagranicy, jak również kupowanej od producentów krajowych.
Czy możliwe jest stosowanie 3% stawki podatku od towarów i usług przy sprzedaży zieleni ciętej od 1 maja 2008 r., zarówno sprowadzanej z zagranicy, jak również kupowanej od producentów krajowych.
dotyczy nieuznania wydatków na nabycie prezentów, tj. alkoholu, słodyczy, karnetów, kwiatów, perfum, toreb nie oznaczonych logo Spółki , które przekazywane są odbiorcom i gościom, za koszty uzyskania przychodów w świetle art. 16 ust. 1 pkt. 28 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.).
Czy koszty w zakresie gadżetów reklamowych, wystroju firmy i terenu wokół niej Spółka może zaliczyć w koszty uzyskania przychodów?
Czy w świetle zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych i Prawie farmaceutycznym są kosztami uzyskania przychodów wydatki na reklamę produktów leczniczych w rozumieniu art. 52 ust. 1 Prawa farmaceutycznego, ponoszone przez Spółkę będącą częścią koncernu farmaceutycznego, która w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, na podstawie umów zawartych z dostawcami leków z Grupy
dotyczyopodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów uzyskiwanych przez osoby fizyczne kwiatów i roślin ozdobnych pochodzących z własnej uprawy która opodatkowana jest podatkiem dochodowym od osób fizycznych w formie działów specjalnych produkcji rolnej
Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu wieńców pogrzebowych i nekrologów zamieszczonych w czasopismach ?
Spółka przedstawiając stan faktyczny sprawy, informuje, iż poniosła wydatki na zakup wieńców pogrzebowych i nekrologów zamieszczonych w czasopismach. Powyższe wydatki dotyczyły zgonu pracownika firmy oraz prezesa spółki nadrzędnej. Wydatki te zostały zaewidencjonowane w koszty reprezentacji i reklamy.W złożonym wniosku Spółka zwraca się z zapytaniem:czy prawidłowo zaliczyła powyższe wydatki w koszty
1) Czy w przypadku wręczania: a) pracownikom w podziękowaniu za szczególne zasługi dla uczelni: prezentów, upominków (np. książek), kwiatów podczas imprez związanych z działaności a Uczelni;b)nie pracownikom podczas uroczystych kolacji w ramach opłat za uczestnictwo w konferencjach naukowych, studiów podyplomowych: książek, kalkulatorów;c)nie pracownikom (gościom): prezentów, upominków, materiałów
Jak należy zaewidencjonować zakup kwiatów dla pracowników "P" oraz innych osób w świetle podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług ?