Interpretacja indywidualna z dnia 14.05.2020, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.72.2020.5.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.72.2020.5.MC
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości gruntowej.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości gruntowej.
Sposób dokumentowania spłacanych przez kontrahenta rat za wykonaną usługę budowy budynków mieszkalnych.
Podstawa opodatkowania i momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonania prac remontowo-budowlanych.
Czy sporządzane sprawozdania z przebiegu i zaawansowania robót za każdy miesiąc trwania Umowy, w formie wpisu do dziennika budowy, będą stanowiły podstawę do ustalenia przychodu z tytułu częściowego wykonania usług budowlanych, w sytuacji, gdy miesięczne wystawianie faktur nie jest możliwe, z uwagi na brak zaawansowania prac w wysokości 96% wartości kontraktu oraz na brak protokołu odbioru wykonanych
Jaki sposób fakturowania, uwzględniając zapisy w umowie oraz obowiązujące przepisy prawne, powinna w powyższej sytuacji przyjąć Spółka, tj. czy faktury przejściowe dokumentujące wykonanie przez Spółkę poszczególnych prac powinny w myśl umowy wskazywać jako podstawę opodatkowania kwotę równą 90% wartości wykonanych prac, czy też w myśl obowiązujących przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku
1. Wystawianie faktur zaliczkowych do zaliczek otrzymanych w euro i złotówkach. 2. Rozliczenie otrzymanej zaliczki w fakturze dokumentującej częściowe wykonanie robót budowlano-montażowych, faktura w euro.
1. Wystawianie faktur zaliczkowych do zaliczek otrzymanych w euro i złotówkach. 2. Rozliczenie otrzymanej zaliczki w fakturze dokumentującej częściowe wykonanie robót budowlano-montażowych, faktura w euro.
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo biorąc za podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług wartość umówioną w wysokości 80% wykonanych i odebranych robót, kształtując w ten sposób podstawę opodatkowania umownie, a nie faktycznie?
Czy dopuszczalne jest wyodrębnienie w poszczególnych fakturach VAT poszczególnych elementów (etapów) realizacji budowy?
Czy wyodrębnienie w fakturach poszczególnych elementów realizacji umowy pociąga za sobą obowiązek określenia stawek VAT właściwych dla tych elementów?
Czy w chwili sporządzenia aktu notarialnego stwierdzającego nabycie przeze mnie lokalu mieszkalnego wraz z prawem wieczystego użytkowania gruntu będę miał obowiązek zapłacić po raz kolejny podatek VAT, skoro podatek ten został już zapłacony w określonych przez dewelopera ratach i uwzględniony w fakturach?
W jaki sposób ustalić datę uzyskania przychodu robót budowlano-montażowych, zafakturowanych na podstawie faktury przejściowej, bez protokółu zdawczo-odbiorczego?
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować po dniu 1 maja 2004 r. w przypadku świadczenia usług wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Podatnik jest jednocześnie producentem tej stolarki.
Jak wystawić faktury zaliczkowe a następnie fakturę końcową w przypadku otrzymania zaliczek przy usługach budowlano-montażowych?
Jaką stawką podatku VAT opodatkowuje się eksport towarów?