Interpretacja indywidualna z dnia 23.06.2016, sygn. IBPP4/4512-63/16/LG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/4512-63/16/LG
Dokumenty uprawniające do zastosowania stawki 0% przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów
Dokumenty uprawniające do zastosowania stawki 0% przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów
Czy w związku z planowaną transakcją aportu udziałów w Spółce zależnej do Spółki kapitałowej po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu PDOP?
Określenie podstawy opodatkowania w przypadku braku możliwości zastosowania stawki 0% przy WDT
Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonuje dostaw towarów z terytorium kraju na terytoria innych państw członkowskich Wspólnoty Europejskiej. Spółka w swojej dokumentacji nie posiada wszystkich dokumentów, wymienionych w przywołanych wyżej przepisach art. 42 ust. 3 i ust. 11 ww. ustawy o podatku od towarów i usług, które łącznie potwierdzają dostarczenie towarów będących przedmiotem
Prawo do odliczenia przez rolnika ryczałtowego podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu ciężarowego na terytorium Unii.
Usługi pomocy w odzyskiwaniu podatku od wartości dodanej od podatnika nieposiadającego siedziby, stałego miejsca prowadzenia działalności lub stałego miejsce zamieszkania albo pobytu na terytorium kraju stanowi import usług, podlegający opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w kraju.
Czy Spółka jest uprawniona do stosowania 7% stawki VAT do dostawy systemu X składającego się ze stacji roboczych, monitorów, serwerów oraz oprogramowania, w sytuacji gdy cały system stanowi zgodnie z posiadaną dokumentacją wyrób medyczny klasy 1?
czy wyżej przedstawiona transakcja (czynność) zawarta pomiędzy zamawiającą towar spółką z siedzibą w Rosji, a podatnikiem spółką Polską podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ?
Czy Spółka może zaliczyć naliczony podatek od wartości dodanej do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w sytuacji gdy nie dokonano odliczenia zapłaconego przez Spółkę podatku od wartości dodanej, a wydatek na nabycie usługi, z którą związany jest podatek od wartości dodanej stanowi koszt uzyskania przychodów?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, iż przemieszczenie własnych towarów do zagranicznego magazynu zlokalizowanego na Słowacji, we Francji oraz w Holandii oraz ich późniejsza dostawa z magazynu dokonywana w ramach przewidzianego we francuskich, słowackich oraz holenderskich przepisach VAT uproszczenia call-off stock (w wyniku którego nie powstanie obowiązek rejestracji Spółki dla potrzeb VAT w celu
Czy zakupy dokonywane za granicą związane z wykonywaniem usług transportu rzeczy poza krajem należy ujmować w kwocie brutto czy w kwocie netto?
Pytanie dotyczy sposobu przeliczania wykazywanych na fakturach kwot w walutach obcych.
Dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług - usług badania rynku i opinii publicznej.
Dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług- usług reklamowych.
Dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług - usług doradztwa w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.
Pytanie dotyczy określenia możliwości przeniesienia obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług z usługodawcy na usługobiorcę i prawidłowości wystawienia faktury korygującej.
Czy w związku ze sprawą importu z Australii i związanych z tym importem zawiłości jesteśmy w porządku w stosunku do polskiego Urzędu Skarbowego, czy nie musimy składać dodatkowych dokumentów i opłacać związanych z tymi dokumentami powinności podatkowych?
W związku z powyższym Spółka wnosi o potwierdzenie swojego stanowiska, iż w stosunku do nabycia od podwykonawców (będących podmiotami zarejestrowanymi jako podatnicy od wartości dodanej na terytorium Unii Europejskiej) towarów wytwarzanych na zlecenie Spółki, które to towary są dalej odsprzedawane przez Spółkę jako produkty lecznicze, bez konieczności poddawania tych towarów dalszym procesom produkcyjnym
Czy w przypadku, gdy importowane na terytorium Wspólnoty towary są odprawiane za pośrednictwem przedstawiciela podatkowego w Niemczech, a następnie bezpośrednio przywożone do Polski, w ewidencji prowadzonej dla potrzeb podatku od towarów i usług oraz deklaracji VAT-7 należy z tego tytułu wykazać wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów
Czy w przypadku, gdy importowane przez nią na terytorium Wspólnoty towary są odprawiane za pośrednictwem przedstawiciela podatkowego w Niemczech, a następnie dostarczane bezpośrednio na terytorium państwa trzeciego, transakcji takiej nie należy ujmować w ewidencji i deklaracji dla podatku od towarów i usług
Czy w przypadku, gdy importowane przez nią na terytorium Wspólnoty towary są odprawiane za pośrednictwem przedstawiciela podatkowego w Niemczech, a następnie dostarczane bezpośrednio na terytorium innego państwa członkowskiego, z pominięciem Polski, w ewidencji i deklaracji dla podatku od towarów i usług należy powyższe wykazać jako transakcje trójstronne
Jak ustalić termin wykazania w deklaracji VAT-7 w pozycji 21 świadczenie usług poza terytorium kraju?
Czy Spółka ma obowiązek rejestracji jako podatnik VAT UE w związku z wykonywaniem usług konferencyjnych na terytorium Republiki Węgierskiej?
Zastosowanie właściwej stawki VAT do usług projektowania stron internetowych dla kontrahentów z terytorium Wspólnoty.