Interpretacja indywidualna z dnia 12 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.571.2024.1.ŻR
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych w formie zdalnej usług w zakresie prowadzenia kursów kompetencyjnych.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych w formie zdalnej usług w zakresie prowadzenia kursów kompetencyjnych.
Zwolnienie od podatku VAT usług w zakresie prowadzenia kursów kompetencyjnych.
Zwolnienie od podatku VAT usług w zakresie prowadzenia programu.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o VAT kursów w ramach (…) oraz innych kursów w zakresie (…).
Dotyczy zastosowania zwolnienia od podatku dla usług edukacyjnych świadczonych w ramach prowadzenia szkoły niepublicznej podstawowej i ponadpodstawowej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy dla usługi szkoleniowej polegającej na organizacji szkoleń zamawianych oraz szkoleń z wolnego naboru.
‒ Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych osobiście przez Pana usług, ‒ brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy usług świadczonych przez instruktora, ‒ zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy usług świadczonych przez Pana i instruktora.
Czy osiągnięty przez Spółkę dochód w całości korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 45 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jeżeli zostanie przeznaczony na pokrycie wydatków zgodnych z tymi, które określono w art. 17 ust. 8 tej ustawy?
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług szkoleniowych świadczonych dla dla fizjoterapeutów, pielęgniarzy/pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, lekarzy, farmaceutów, diagnostów i felczerów oraz zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług szkoleniowych prowadzonych dla naturopatów, osteopatów, chiropraktyków, bioenergoterapeutów, biomasażystów, akupunkturzystów, radiestetów i techników
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług szkoleniowych w formie wideoszkoleń i podcastów.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług świadczonych przez placówkę artystyczną.
Zwolnienie z opodatkowania usług wypożyczenia instrumentów muzycznych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a w związku z art. 43 ust. 17 i 17a ustawy.
Zwolnienie z akcyzy wyrobów gazowych - zakład poprawczy
Zwolnienie od podatku VAT usług opieki nad dziećmi w formie półkolonii oraz opieki nad młodzieżą w formie półkolonii.
Zwolnienie z podatku VAT usług pielęgnacyjnych świadczonych przez MOPS, opłat za pobyt dzieci w przedszkolu oraz opłat za wyżywienie dzieci i nauczycieli
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczonych przez Powiat usług w zakresie wyżywienia dzieci i pracowników pedagogicznych
ustalenie, czy świadczenia wykonywane przez Miasto polegające na świadczeniu usług żywienia uczniów i pracowników pedagogicznych w placówkach oświatowych oraz wydawania duplikatów legitymacji i świadectw szkolnych, stanowią czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a Miasto wykonując te czynności działa w charakterze podatnika
brak opodatkowania świadczeń związanych z pobytem i nauczaniem dzieci w przedszkolach ponad ustalony limit i wyżywienia dzieci w przedszkolach oraz braku uznania Wnioskodawcy za podatnika z tytułu wykonywanych czynności
Wyłączenie z opodatkowania opłat za posiłki wychowanków w bursach oraz opłat za zakwaterowanie wychowanków w bursach.
Wyłączenie z opodatkowania usług zapewnienia uczniom posiłków oraz usług wychowania przedszkolnego.
Wyłączenie z opodatkowania usług zapewnienia uczniom posiłków oraz usług wychowania przedszkolnego.
Świadczone przez Fundacje usługi edukacyjne nie korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy, ponieważ nie jest ona jednostką objętą systemem oświaty.