Interpretacja indywidualna z dnia 9 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.898.2023.4.MN
Obowiązki płatnika z tytułu udostępniania pracownikom strojów służbowych.
Obowiązki płatnika z tytułu udostępniania pracownikom strojów służbowych.
Brak opodatkowania czynności udostępniania pracownikom strojów służbowych z logo.
możliwości odzyskania podatku VAT, który zostanie poniesiony w związku z realizacją operacji
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą ekwiwalentu pieniężnego na umundurowanie strażnika.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanych faktur na zakup strojów i instrumentów muzycznych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie art. 86 ust. 2a i art. 90 ustawy w związku z realizacją inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją przedmiotowych projektów.
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na funkcjonowanie Drużyny stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów?
opodatkowania nieodpłatnego przekazania pracownikom towarów i usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych towarów i usług.
1) Czy na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.), zapewnienie pracownikom stroju służbowego stanowić będzie przychód pracowników zwolniony od podatku od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
W zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania pracownikom strojów sportowych, opodatkowania nieodpłatnie świadczonych usług na rzecz pracowników oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych towarów i usług
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu
Czy wydatki poniesione przez Spółkę w związku z aktywizacją sportową pracowników w postaci pokrycia kosztów treningów (wynajem sali), wyjazdów na zawody (transport, noclegi, wyżywienie) oraz zakup strojów sportowych z logo Spółki będą stanowić koszty uzyskania przychodu?
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, który nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym używanie odzieży służbowej przez pracowników sklepów Spółki mających bezpośredni kontakt z klientami nie stanowi i nie będzie stanowić dla tych pracowników nieodpłatnego świadczenia, od którego Spółka, jako płatnik, byłaby zobowiązana odprowadzać podatek dochodowy od osób fizycznych?
skutki podatkowe udostepnienia pracownikom ubioru służbowego
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu - Zakup strojów
prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu zakup strojów
w zakresie ustalenia momentu zaliczenia poniesionych wydatków na odzież służbową do kosztów uzyskania przychodów
skutki podatkowe przekazania pracownikom ubioru służbowego
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego, ponoszone przez Wnioskodawcę wydatki na zakup obuwia i strojów sportowych dla zawodników sekcji piłki ręcznej, stanowią koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy?
skutki podatkowe przekazania zawodnikom butów oraz strojów sportowych
zwolnienie z opodatkowania przychodu uzyskanego z tytułu przekazania pracownikom strojów sportowych opatrzonych logo firmy