Interpretacja indywidualna z dnia 04.11.2014, sygn. IPPP3/443-807/14-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-807/14-2/SM
miejsce świadczenia usług i prawo do dokonania korekty faktur i deklaracji VAT-7
miejsce świadczenia usług i prawo do dokonania korekty faktur i deklaracji VAT-7
Sposób rozliczenia transakcji dostawy towarów na rzecz Nabywcy, powstanie obowiązku podatkowego oraz zastosowanie stawki 0% dla ww. transakcji.
miejsce świadczenia usług logistycznych
Zasady rozliczania przez Spółkę kapitałową przychodów ze sprzedaży towarów za pośrednictwem magazynu konsygnacyjnego położonego na terenie Niemiec (moment powstania przychodu i zasady przeliczenia przychodu w walucie obcej na złote) oraz potrącalności kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych z tymi przychodami.
Skutki podatkowe związanych z przemieszczeniem własnego towaru do magazynu położonego w innym kraju Unii Europejskiej.
Zasadność zastosowania udogodnień podatkowych związanych z korzystaniem z zagranicznego magazynu typu call-off-stock.
miejsce świadczenia usług składu konsygnacyjnego oraz obsługi logistycznej
Kwalifikacja prawnopodatkowa przemieszczenia własnego towaru w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa do innego kraju Unii Europejskiej, a następnie sprzedaży tego towaru w kraju docelowym.
Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z przemieszczeniem towarów do magazynu na terytorium Wielkiej Brytanii oraz stawki podatku obowiązującej dla tej czynności.
Zastosowania art. 13 ust. 1 i art. 20a tej ustawy dla dostawy towarów do magazynu konsygnacyjnego zlokalizowanego na terytorium innego kraju członkowskiego.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki w zakresie rozpoznania obowiązku podatkowego i sposobu dokumentacji dla transakcji dokonywanych za pośrednictwem magazynu zlokalizowanego we Francji na rzecz klienta zlokalizowanego w Hiszpanii?
Moment powstania obowiązku podatkowego w sytuacji pobierania towarów z magazynu konsygnacyjnego zakupionych od kontrahenta z Niemiec.
rozliczenie podatku od towarów i usług przez nabywcę towarów i prawo do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu kwoty nadwyżki
Czy Wnioskodawca może wystawić jedną fakturę wewnętrzną za dany okres, który pobrał towar z magazynu konsygnacyjnego, dokumentującą pobranie tego towaru a stanowiąca dla niego wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?
możliwość zastosowania procedury składu konsygnacyjnego
Czy przemieszczenie towarów z Polski do Czech, będzie można uznać za wewnątrzwspólnotową dostawę towaru, opodatkowaną stawką 0% z obowiązkiem podatkowym 15 dnia miesiąca następnego?
Dokumenty niezbędne do zastosowania 0% stawki podatku przewidzianej dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, realizowanej w procedurze magazynu konsygnacyjnego.
Przyjęte rozwiązanie spełnia dyspozycję art. 12 a ustawy o podatku od towarów i usług i uprawniać będzie do zastosowania uproszczeń zawartych w tym artykule
Wywóz towarów do magazynu nabywcy na terytorium USA bez przeniesienia prawa dysponowania tym towarem przez nabywcę jest czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i nie powinno być ujmowane w deklaracji VAT-7.
Czy przesunięcie towarów w ramach własnego przedsiębiorstwa z terytorium Polski na terytorium Niemiec (spółka jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od wartości dodanej w Niemczech) w przypadku, gdy Spółka posiada dokumenty potwierdzające wywóz tych towarów stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. (Dz. U. Nr 54, poz. 535
Rozliczenie transakcji nabycia towarów od kontrahentów z krajów Wspólnoty, które przemieszczane są na terytorium kraju do magazynu Spółki na zasadzie depozytu, a następnie pobierane są z magazynu w celu odsprzedaży.
w związku z przemieszczaniem towarów do składu konsygnacyjnego położonego w Polsce i - tym samym - dokonaniem wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w Polsce Podatnik zobowiązany jest do wykazywania w deklaracjach VAT-7 podatku VAT należnego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.