Interpretacja indywidualna z dnia 14.08.2015, sygn. IPPP2/4512-485/15-4/MT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-485/15-4/MT
Brak opodatkowania kosztów ponoszonych przez biegłego sądowego.
Brak opodatkowania kosztów ponoszonych przez biegłego sądowego.
Czy kwoty kosztów zwracanych przez sąd za: koszty podróży, diety, kwoty ryczałtu za nocleg, zwrot za zaświadczenie z urzędu skarbowego oraz z tytułu utraconych dochodów muszą zostać obciążone VAT, który należy odprowadzić do urzędu? W przypadku gdy zwrot kosztów podlega opodatkowaniu, czy jako podstawę opodatkowania VAT należy przyjąć kwotę netto wyliczoną od kwoty netto określonej na postanowieniu
Czy wydatki jakie Spółka poniosła za świadczone Jej usługi doradcze w celu pozyskania środków finansowych na nabycie i wytworzenie (ulepszenie) we własnym zakresie środków trwałych związanych z Projektem Spółka słusznie zaliczyła do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?
W zakresie opodatkowania kosztów dojazdu i kosztów noclegu przez biegłego sądowego.
Czy Spółka prawidłowo uznała, że: 1) wydatki wymienione w punktach 2, 7, 8, 10, 12, tj. m.in. związane z opracowaniem dokumentacji projektowej w tym koncepcyjnego, badań, sprawdzeń oraz sporządzeniem mapy geodezyjnej jako związane z czynnościami przygotowawczymi poniesione do czasu rozpoczęcia inwestycji stanowią koszty pośrednie (podatkowe koszty uzyskania przychodów)? 2) koszty wymienione w pkt 3
Czy koszty należy opodatkować 23% VAT?
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia usług biegłego sądowego na zlecenie sądów i prokuratury oraz syndyka w postępowaniu upadłościowym
Opodatkowanie kosztów dojazdu przez biegłego.
Czy zwrot kosztów przejazdu prywatnym samochodem, nie rozliczanym w prowadzonej osobiście działalności gospodarczej, ma być zawarty na fakturze VAT?
Sposób opodatkowania wynagrodzenia biegłego sądowego?
Czy należy do kosztów dojazdów samochodem osobowym doliczać podatek VAT?
określenia podstawy opodatkowania z tytułu świadczonej usługi biegłego sądowego
Czy koszty ponoszone przez Wnioskodawcę, w związku z przejęciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa w trybie art. 529 § 1 pkt 4 Kodeks spółek handlowych, tj. koszty obsługi prawnej, ogłoszeń, biegłego i koszty notarialne stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy prawidłowo Szpital kwalifikuje koszty tj. zadośćuczynienia, odszkodowania, renty, zastępstwa procesowego i odsetek od zadośćuczynienia i odszkodowania oraz biegłego sądowego do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług, usług świadczonych przez rzeczoznawców biegłych. Czy do stawki ryczałtowej wynoszącej 0,8358 zł za 1 km przebiegu, stosowanej przez Wnioskodawcę będącego płatnikiem podatku VAT za dojazdy rzeczoznawców należy doliczać zawsze podatek VAT w wysokości 22%?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym wydatki poniesione na dodatkową obsługę prawną, wynagrodzenie dla osoby zatrudnionej do uczestnictwa w procesie, koszty przejazdów oraz uzyskanie opinii biegłych sądowych będą kosztami uzyskania przychodów? Czy w przypadku, gdy wydatki te nie będą kosztami uzyskania przychodów, wydatkowana kwota będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Czy koszty postępowania poniesione przez Spółkę w niniejszej sprawie, w tym poniesione koszty powołania biegłego sadowego i koszty wpisu sądowego od powództwa wzajemnego są kosztami uzyskania przychodu?
Dotyczy sposobu ustalania kosztów uzyskania przychodów przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy, w sytuacji gdy biegły sądowy ujmuje na wystwionej fakturze poniesione koszty wydania opinii (koszty zużytych materiałów oraz inne wydatki niezbędne do wydania opinii).
Czy w przypadku zakończenia przed pierwotnie określonym okresem umowy leasingu, zawartej zgodnie z art. 17b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (leasing operacyjny) i przeniesienia na korzystającego własności przedmiotu leasingu:po upływie 40 % normatywnego okresu amortyzacji,przed upływem 40% normatywnego okresu amortyzacjiprzychodem finansującego ze sprzedaży przedmiotu leasingu w
Czy do wynagrodzenia z tytułu czynności biegłego wlicza sie kwoty uzyskane za udział w rozprawach (koszty uczestnictwa i dojazdu) ?
W jakiej wysokości można zastosować koszty uzyskania dla przychodu umowy cywilnoprawnej ( umowy o dzieło ) dotyczącej sporządzania operatorów szacunkowych i wyceny nieruchomości? Czy zgodnie z art. 22 ust. 9 pkt. 3 mogą być koszty w wysokości 50% uzyskanego przychodu, czy też koszty w wysokości 20% uzyskanego przychodu?
Jakie powinny być koszty uzyskania przychodu z tytułu wykonywania pracy biegłego sądowego na potrzeby Sądu Rejonowego, Okręgowego i Apelacyjnego?
Czy wydatki związane z procesem restrukturyzacji i konsolidacji mogą stanowić koszty uzyskania przychodów ?