Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2013, sygn. IPPP3/443-858/13-4/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-858/13-4/SM
prawo do odliczenia podatku i zwrotu na rachunek bankowy z tytułu zakupu łodzi żaglowej
prawo do odliczenia podatku i zwrotu na rachunek bankowy z tytułu zakupu łodzi żaglowej
opodatkowania wynajmowanego mieszkania prywatnego na cele mieszkaniowe oraz wystawiania faktur z ww. tytułu ;- prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury zaliczkowej dotyczącej zakupu modułu hotelowego w budynku hotelowym;- opodatkowania czynności oddania sprzedawcy modułu hotelowego w ograniczone prawo rzeczowe do użytkowania;- obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego od
prawo do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu kwoty nadwyżki (podmiot zagraniczny nieposiadający siedziby na naszym terytorium)
Uregulowania związane z rozliczeniem podatku od towarów i usług przez podmiot zagraniczny (posiadający oddział w Polsce, który nie uczestniczy w transakcjach dostawy towarów)
Zgodnie z art. 87 ust. 1 i ust. 2 ustawy, Wnioskodawcy przysługuje prawo do zwrotu na rachunek bankowy w terminie 60 dni różnicy między kwotą podatku naliczonego a łączną wartością podatku należnego ze znakiem (-), wynikającej z deklaracji podatkowej za dany okres, w którym rozliczono przedmiotowe faktury korygujące.
Wnioskodawcy przysługuje prawo do zwrotu różnicy podatku naliczonego nad należnym w terminie 180 dni.
Przerzucenie obowiązku rozliczenia podatku na nabywcę towarów Spółki oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu kwoty nadwyżki.
prawo do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu kwoty nadwyżki
Prawo do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu kwoty nadwyżki.
uregulowania dotyczące świadczenia usług opracowania studium wykonalności linii kolejowej dużych prędkości
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku przerzucenia obowiązku rozliczenia podatku należnego na nabywcę
prawo do odliczenia oraz zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu
Prawo do odliczenia podatku naliczonego (oraz prawo do zwrotu różnicy podatku) wynikającego z faktur VAT dokumentujących poniesione nakłady inwestycyjne w obcym środku trwałym w zakresie, w jakim ww. towary i usługi będą wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych w myśl art. 86 ust. 1 ustawy o VAT, tj. w tej części, w której służyć będą czynnościom opodatkowanym udokumentowanym fakturami
Czy w opisanym stanie faktycznym podatnikowi przysługuje zwrot podatku od towarów i usług, jeżeli w danym okresie rozliczeniowym kwota podatku należnego jest wartością ujemną?
w przypadku gdy kwota podatku naliczonego, o jest w okresie rozliczeniowym wyższa od kwoty podatku należnego, podatnik ma prawo do zwrotu różnicy na rachunek bankowy.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu bezpośredniego w związku z realizacją projektu inwestycyjnego
Zasada opodatkowania dostawy maszyny, będącej przedmiotem umowy leasingu, dokonanej przez podmiot zagraniczny oraz prawo do uzyskania zwrotu bezpośredniego
Czy w przedstawionym staniem faktycznym Spółka ma prawo kwotę nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wykazaną w poprzednim okresie rozliczeniowym jako kwota do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy, rozliczyć w bieżącej deklaracji w formie zwrotu bezpośredniego?
Czy w związku z nabyciem nieruchomości (centrum handlowego) Spółce będzie przysługiwało prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony na zasadach ogólnych z zachowaniem prawa do zwrotu bezpośredniego w terminach ustawowych?
Dotyczy sposobu obniżenia w deklaracji VAT - 7 podatku należnego o podatku naliczony przypadku wystąpienia obrotu z tytułu świadczenia usług na ruchomym majątku rzeczowym dla kontraktu z Unią Europejską
Czy można przy sprzedaży Nieruchomości korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług (zwolnienie dostawy terenów niezabudowanych innych niż tereny budowlane oraz przeznaczone pod zabudowę)? Jeżeli nie, to jakiej stawce VAT podlega powyższe?
Kiedy można odliczyć podatek VAT z faktury VAT dokumentującej przedpłatę (zaliczkę) na zakup maszyn i urządzeń (środków trwałych), jeśli dostawa maszyn nastąpi po trzech lub więcej miesiącach po dokonanej przedpłacie?
Czy złożenie przez spółkę w terminie późniejszym korekty deklaracji VAT-7 za miesiąc w którym wykazano nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do zwrotu bezpośredniego na rachunek bankowy przedłuża podstawowy termin zwrotu wynikający z art. 87 ust. 2 ustawy?
Czy wystąpienie czynności opodatkowanych w postaci nabycia wewnątrzwspólnotowego uprawnia podatnika do wnoszenia o zwrot bezpośredni na konto bankowe nadwyżki podatku naliczonego nad należnym?