Interpretacja indywidualna z dnia 30 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.477.2024.2.MS
Opodatkowanie środków z polisy ubezpieczeniowej.
Opodatkowanie środków z polisy ubezpieczeniowej.
Opodatkowanie jednorazowego odszkodowania - renty wyrównawczej na zwiększone potrzeby.
Zwolnienie z opodatkowania świadczenia otrzymanego od ubezpieczyciela z Wielkiej Brytanii.
Wypłata odszkodowania – mającego postać jednorazowej (skapitalizowanej) renty zamiast zasądzonej wyrokiem comiesięcznej bezterminowej renty przyznanej na podstawie przepisów prawa cywilnego z tytułu zwiększonych potrzeb i utraty możliwości pracy zarobkowej, będzie korzystała ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3c ustawy o podatku dochodowym
Poniesione przez Państwa wydatki z tytułu wypłaty zasądzonego zadośćuczynienia wraz z odsetkami za opóźnienie na rzecz rodziny Ofiary oraz zasądzonego odszkodowania dla Powodów wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie pomimo, że nie zostały przez ustawodawcę wymienione w katalogu kosztów niestanowiących kosztów uzyskania przychodów, tj. w art. 16 ust. 1 updop, nie zostały jednak poniesione w celu
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia czy wypłacone kwoty zadośćuczynienia za doznaną krzywdę i odszkodowanie wypłacone poszkodowanym lub czlonkom ich rodzin stanowią koszty uzyskania przychodów.
Zwolnienie z opodatkowania odszkodowania i zadośćuczynienia.
Opodatkowanie otrzymanego z Belgii na podstawie wyroku sądowego odszkodowania z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku
Opodatkowanie otrzymanego z Belgii na podstawie wyroku sądowego odszkodowania z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku
w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego do otrzymanego zadośćuczynienia i odsetek od zadośćuczynienia
w zakresie skutków podatkowych otrzymania odsetek od zadośćuczynienia
Skoro odszkodowanie z tytułu śmierci męża na skutek wypadku drogowego zostało wypłacone z tytułu ubezpieczenia OC pojazdu sprawcy wypadku przez towarzystwo ubezpieczeniowe, to – niezależnie od tego, że odszkodowanie to zostało przyznane na mocy wyroku sądowego – korzysta ze zwolnienia przedmiotowego wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego.
Brak możliwości rozliczania się jako osoba samotnie wychowująca dzieci.
Zwolnienie z opodatkowania zadośćuczynienia z tytułu umowy ubezpieczenia komunikacyjnego
Otrzymanie przez Wnioskodawcę środków w postaci zadośćuczynienia i odszkodowania w związku z utraconym dochodem, na podstawie ugody zawartej z ubezpieczycielem, w ramach likwidacji krzywdy, doznanej przez ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Otrzymanie przez Wnioskodawczynię środków w postaci zadośćuczynienia i odszkodowania na podstawie ugody zawartej z ubezpieczycielem, w ramach likwidacji krzywdy, doznanej przez ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W zakresie uznania za koszty uzyskania przychodów kwot wypłaconych z tytułu: zadośćuczynienia, odszkodowania wypłaconych poszkodowanemu i odsetek za opóźnienie w wypłacie tych świadczeń oraz z tytułu dobrowolnego zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanego.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu umowy ubezpieczenia
skutki podatkowe otrzymania zadośćuczynienia z tytułu umowy ubezpieczenia
skutki podatkowe otrzymania odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu umowy ubezpieczenia
skutki podatkowe otrzymania zadośćuczynienia z tytułu umowy ubezpieczenia
Skutki podatkowe otrzymania zadośćuczynienia z tytułu umowy ubezpieczenia.