Interpretacja indywidualna z dnia 25 września 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL4.4012.24.2019.9.JKU
Prawo do odliczenia podatku VAT z otrzymanych od Wykonawcy faktur dokumentujących Opłatę operatorską.
Podleganie opodatkowaniu świadczenia usług: stołówkowych szkolnych i przedszkolnych na rzecz uczniów i dzieci w wieku przedszkolnym, stołówkowych szkolnych i przedszkolnych na rzecz pracowników placówek, pobytu i nauczania w przedszkolach powyżej pięciu godzin dziennie, organizacji wypoczynku uczniów w kraju i za granicą oraz organizacji turnusów rehabilitacyjnych dla uczniów, organizacji wypoczynku
wyłączenie z opodatkowania opłat za pobyt i wyżywienie dzieci w żłobkach
Uznanie Gminy za podatnika z tytułu wydawania za odpłatnością posiłków na rzecz uczniów oraz pracowników pedagogicznych danej Szkoły.
Świadcząc poprzez swoje jednostki (szkoły, przedszkola, bursy) usługi wyżywienia kadry pedagogicznej tych jednostek Gmina występuje w charakterze podatnika. Usługi te podlegają zwolnieniu od podatku.
Opodatkowanie usług opieki nad dziećmi w przedszkolu ponad 5 godzinny limit oraz wyżywienia w przedszkolu, a także usług dotyczących wyżywienia pracowników pedagogicznych przedszkola (nauczycieli).
Wskazanie, czy Gmina prawidłowo uznaje, że świadczenie usług opisanych w punktach 1, 2, 5 i 6, polegających na zapewnieniu przez Jadłodajnię posiłków podopiecznym MOPS oraz OW, za które odpłatność dokonywana jest odpowiednio przez MOPS oraz OW, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT i korzysta ze zwolnienia z opodatkowania tym podatkiem.
W zakresie sposobu dokumentowania rozliczeń pomiędzy jednostkami oświatowymi świadczącymi usługi dożywiania dzieci na podstawie umowy zawartej z GOPS.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 ustawy, usług wyżywienia podopiecznych, uczniów oraz pracowników pedagogicznych Jednostek oświatowych, w przypadku, gdy opłata dokonywana jest/będzie odpowiednio przez rodziców dzieci/uczniów lub pracowników pedagogicznych; w zakresie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 ustawy
Opodatkowanie usług stołówkowych świadczonych na rzecz uczniów placówek oświatowych (szkół i przedszkoli), za które płatności dokonuje MOPS.
Zwolnienie od podatku usług stołówkowych świadczonych na rzecz uczniów placówek oświatowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług stołówkowych świadczonych na rzecz uczniów Placówek oświatowych.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży usług stołówkowych przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących nabycie przez Wnioskodawcę na potrzeby pracowników: usług stołówkowych, posiłków profilaktycznych, regeneracyjnych, posiłków gotowych oraz potraw i napojów
Ustalenie:1. czy usługi edukacyjne świadczone przez Wnioskodawcę są objęte regulacjami ustawy o podatku od towarów i usług oraz jaką stawką podatku VAT powinny być opodatkowane usług edukacyjno-wychowawcze;2. czy odpłatność za korzystanie przez dzieci z posiłków w stołówce Wnioskodawcy podlega regulacjom ustawy o podatku od towarów i usług oraz jaką stawką podatku VAT winna być opodatkowana ta usługa
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania za podatnika VAT, opodatkowania podatkiem VAT świadczonych usług oraz możliwości skorzystania przez Zainteresowanego ze zwolnienia od podatku VAT.
Zwolnienie od podatku sprzedaży posiłków przez stołówkę szkolną na rzecz szkoły prowadzonej przez Stowarzyszenie.
opodatkowanie usług związanych z wyżywieniem uczniów, personelu pedagogicznego i administracyjnego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z tymi usługami
zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotów przy zastosowaniu kasy rejestrującej