Interpretacja indywidualna z dnia 30 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.532.2017.2022.9.S.MN
W zakresie skorzystania z tzw. „ulgi meldunkowej”.
W zakresie skorzystania z tzw. „ulgi meldunkowej”.
W zakresie wskazania czy oświadczenie w akcie notarialnym uprawnia do skorzystania z tzw. „ulgi meldunkowej”.
Zwolnienie, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, które dodane zostało przez art. 1 pkt 11 lit. a ww. ustawy zmieniającej z dniem 1 stycznia 2009 r., związane z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe nie może w niniejszej sprawie mieć zastosowania. Ponadto z uwagi na fakt, iż przedmiotem odpłatnego zbycia była nieruchomość niezabudowana
Możliwość zastosowania ulgi meldunkowej w przypadku niezłożenia oświadczenia.
Skoro Wnioskodawczyni nie złożyła w urzędzie skarbowym w wymaganym terminie oświadczenia o spełnieniu warunków do zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, to analizowane zwolnienie Zainteresowanej nie przysługuje.
Możliwość zastosowania ulgi meldunkowej w przypadku niezłożenia oświadczenia
W zakresie wskazania czy oświadczenie w akcie notarialnym uprawnia do skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej.
W zakresie wskazania czy oświadczenie w akcie notarialnym uprawnia do skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej.
Opodatkowanie przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego na podstawie umowy dożywocia (ulga meldunkowa).
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przeniesienia własności lokalu mieszkalnego na podstawie umowy dożywocia.
Czy zbycie lokalu mieszkalnego w drodze umowy dożywocia, przed upływem pięciu lat od końca roku kalendarzowego w którym nastąpiło jego nabycie, skutkuje obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego?
Czy zbycie lokalu mieszkalnego na podstawie umowy o dożywocie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Stwierdzić należy, że cały przychód uzyskany przez Wnioskodawczynię ze sprzedaży odrębnej własności lokalu może korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jeżeli w wymaganym terminie zostało złożone oświadczenie, że zostały spełnione warunki do zwolnienia.
Czy po sprzedaży mieszkania i zakupie nowego (innego mieszkania) za uzyskane pieniądze ze sprzedaży Wnioskodawczyni jest uprawniona do ulgi? Czy przebywanie i zameldowanie na pobyt stały od 1985 r. upoważnia Wnioskodawczynię do ulgi meldunkowej, pomimo niedostarczenia na czas oświadczenia o zameldowaniu? Czy pomimo niedostarczenia wymaganego zaświadczenia o zameldowaniu Wnioskodawczyni jest uprawniona
Możliwość skorzystania z ulgi meldunkowej.
Możliwość skorzystania z ulgi meldunkowej.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego i użytkowego.
Zbycie nieruchomości w drodze zamiany. Ulga meldunkowa.
Zbycie nieruchomości w drodze zamiany. Ulga meldunkowa.