Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 12 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0115-KDST1-1.440.125.2024.7.AJ
WIS TOWAR – spodenki z włókniny.
WIS TOWAR – spodenki z włókniny.
WIS TOWAR – spodenki z włókniny.
Brak prawa do odliczenia od zakupu motocykli i przyczepy, prawo do częściowego odliczenia od zakupu odzieży roboczej.
Zastosowanie zwolnień przedmiotowych do świadczeń w postaci ekwiwalentu za mundur pilota i ekwiwalentu za pranie.
Wypłacane pracownikom, ekwiwalenty za pranie i używanie odzieży roboczej stanowić będą dla nich przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ww. ustawy.
Obniżenie kwoty podatku należnego o podatek naliczony w oparciu o prewspółczynnik przy zakupie odzieży specjalistycznej.
Czy wydatek, który poniosła Spółka na zakup kasku motocyklowego opatrzonego nazwą firmy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w wysokości 75% wartości zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 51 i art. 16 ust. 5a updop
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE - udostępnienie toru ze sprzętem sportowym oraz ubiorem, za które pobierana jest opłata w formie biletu wstępu.
dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów
WIS TOWAR – jednorazowy fartuch ochronny medyczny
Czy zakup ochronnej odzieży roboczej typu buty robocze, skarpety termoaktywne, spodnie, polary, kurtki, softshelle, koszulki wykorzystywanej wyłącznie w prowadzeniu działalności gospodarczej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych faktur z tytułu opłat leasingowych motocykla, z tytułu zakupu paliwa, części zamiennych, opłat eksploatacyjnych i ubezpieczenia motocykla, z faktur nabycia odzieży ochronnej (kasku, kurtki, kombinezonu, spodni, butów, rękawic) do jazdy na motocyklu oraz faktur z tytułu udziału w szkoleniach doszkalających technikę jazdy na motocyklu
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na pokrycie części kosztów zakupu obuwia i odzieży dla pracowników.
Czy od wartości wydanej odzieży i obuwia roboczego pracownikom socjalnym i asystentowi rodziny należy pobrać i odprowadzić podatek dochodowy od osób fizycznych, tym samym uznając otrzymane ubrania i obuwie za przychód pracownika?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy pracodawca zgodnie z opisanym stanem faktycznym postąpi prawidłowo nie pobierając zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od ekwiwalentu pieniężnego wypłaconego pracownikom socjalnym za używanie własnej odzieży i obuwia roboczego przy wykonywaniu obowiązków służbowych, tj. praca socjalna w terenie?
Czy wypłacane pracownikom kwoty za używanie własnej odzieży, stanowią ekwiwalent korzystający ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy wydatki szczegółowo opisane w stanie faktycznym stanowią koszt uzyskania przychodów?
Pracodawca zamierza skorzystać ze zwolnienia w stosunku do wypłaty ekwiwalentu za pranie z podatku PIT na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 updof - czy stanowisko pracodawcy będzie prawidłowe, jeżeli zwolni przychód dotyczący ekwiwalentu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 updof?
Zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup środków ochrony
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem środków ochrony.
Skutki podatkowe wypłaty dla pracowników ekwiwalentu za używanie własnego obuwia roboczego.