Interpretacja indywidualna z dnia 9 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.837.2023.1.GG
Opodatkowanie przychodu z tytułu zwrotu kosztów z tytułu używania samochodu prywatnego w jazdach lokalnych.
Opodatkowanie przychodu z tytułu zwrotu kosztów z tytułu używania samochodu prywatnego w jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikom poniesionych kosztów tytułem wykorzystania prywatnego samochodu do celów służbowych w jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w zakresie zwrotu kosztów używania samochodu prywatnego dla celów służbowych.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów używania samochodów prywatnych dla celów służbowych.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów używania samochodu prywatnego dla celów służbowych.
Opodatkowanie zwrotu wydatków z tytułu wykorzystywania samochodów prywatnych dla celów służbowych w jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystaniem przez pracowników w jazdach lokalnych prywatnych samochodów elektrycznych oraz zastosowanie limitu wynikającego z rozporządzenia Ministra Infrastruktury.
Obowiązki płatnika dotyczące opodatkowania zwrotu pracownikom kosztów używania pojazdów prywatnych w jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w zakresie świadczeń otrzymywanych przez Zarządzającego na podstawie umowy o zarządzanie.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku ze zwolnieniem przedmiotowym.
Otrzymywane przez pracowników zajmujących kierownicze stanowiska kwoty, tytułem zwrotu kosztów używania pojazdów prywatnych do jazd lokalnych, zgodnie z postanowieniami zawartych umów, celem wykonania zadań służbowych zleconych przez Izbę ..., stanowią przychód pracowników, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychód ten nie może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego
Otrzymywane przez pracowników kwoty, tytułem zwrotu kosztów, używania pojazdów prywatnych do jazd lokalnych, zgodnie z postanowieniami zawartych umów, celem wykonania zadań służbowych zleconych przez Urząd Miasta, stanowią przychód pracowników, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychód ten nie może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art
Zwolnienie od podatku czynności wydawania przez placówki oświatowe duplikatów świadectw i legitymacji, kursu nauki jazdy, sprzedaży posiłków dla uczniów, nauczycieli oraz uczniów finansowanych przez MOPS niebędący jednostką powiatu oraz opodatkowania stawką VAT w wysokości 8% sprzedaży posiłków dla pracowników niepedagogicznych.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego określonego w fakturach dokumentujących nabycie samochodów w celu dalszej odsprzedaży, ale wykorzystywanych do jazd testowych.
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży samochodów nabytych w celu dalszej odsprzedaży, ale wykorzystywanych do jazd testowych.
Dotyczy uznania samochodu osobowego wykorzystywanego do jazd testowych bądź jako samochód zastępczy za towar handlowy oraz zastosowania dla sprzedaży tego samochodu podstawowej stawki podatku oraz w zakresie przyjęcia do dokonania korekty podatku okresu rocznego, liczonego od końca roku, w którym środek trwały został oddany do użytkowania.
Czy jeżeli Spółka ma prawo do odliczenia naliczonego podatku od towarów i usług od zakupu paliwa do samochodów demonstracyjnych, to w jaki sposób powinna postąpić z zaliczonym już do kosztów podatkowych podatkiem od towarów i usług? Spółka jako dealer samochodów prowadzi sprzedaż detaliczną samochodów osobowych, posiada samochody demonstracyjne wykorzystywane do jazd testowych klientów.
Czy przyjęte do ewidencji środków trwałych samochody, użytkowane uprzednio przez okres 6-11 miesięcy w celach testowych i demonstracyjnych, uznać - na podst. art. 16j ust. 2 pkt 1 updop - za używane środki trwałe i ustalić indywidualną stawkę amortyzacyjną wynoszącą 30 miesięcy, czy na podstawie art. 16i ust. 2 pkt 2 zastosować podwyższoną stawkę?