Interpretacja indywidualna z dnia 25.02.2013, sygn. ITPP2/443-1407/12/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1407/12/KT
Sposób dokumentowania spłacanych przez kontrahenta rat za wykonaną usługę budowy budynków mieszkalnych.
Sposób dokumentowania spłacanych przez kontrahenta rat za wykonaną usługę budowy budynków mieszkalnych.
Podstawa opodatkowania i momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonania prac remontowo-budowlanych.
Termin wystawienia faktury VAT (faktury częściowe).
Określenia momentu powstania obowiązku podatkowego oraz terminu zafakturowania świadczonych usług.
Jaki sposób fakturowania, uwzględniając zapisy w umowie oraz obowiązujące przepisy prawne, powinna w powyższej sytuacji przyjąć Spółka, tj. czy faktury przejściowe dokumentujące wykonanie przez Spółkę poszczególnych prac powinny w myśl umowy wskazywać jako podstawę opodatkowania kwotę równą 90% wartości wykonanych prac, czy też w myśl obowiązujących przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku
1. Wystawianie faktur zaliczkowych do zaliczek otrzymanych w euro i złotówkach. 2. Rozliczenie otrzymanej zaliczki w fakturze dokumentującej częściowe wykonanie robót budowlano-montażowych, faktura w euro.
1. Wystawianie faktur zaliczkowych do zaliczek otrzymanych w euro i złotówkach. 2. Rozliczenie otrzymanej zaliczki w fakturze dokumentującej częściowe wykonanie robót budowlano-montażowych, faktura w euro.
W którym momencie spółka uzyska przychód z tytułu częściowego wykonania świadczonych usług budowlanych w sytuacjach przedstawionych w stanie faktycznym?
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo biorąc za podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług wartość umówioną w wysokości 80% wykonanych i odebranych robót, kształtując w ten sposób podstawę opodatkowania umownie, a nie faktycznie?
Czy jako "jeszcze nie właściciel" można wystawić fakturę zaliczkową dla przyszłego nabywcy, a po sfinalizowaniu zakupu wystawić fakturę końcową?
Dotyczy obowiązku podatkowego z tytułu nabycia towarów przeznaczonych do budowy elektrowni wodnej.
Czy można odliczać podatek naliczony z faktur zaliczkowych potwierdzających dokonanie przedpłaty (zaliczki) w miesiącu otrzymania faktury zaliczkowej ?
Czy w chwili sporządzenia aktu notarialnego stwierdzającego nabycie przeze mnie lokalu mieszkalnego wraz z prawem wieczystego użytkowania gruntu będę miał obowiązek zapłacić po raz kolejny podatek VAT, skoro podatek ten został już zapłacony w określonych przez dewelopera ratach i uwzględniony w fakturach?
Kiedy należy wystawić fakturę potwierdzającą przyjęcie zaliczki w przypadku braku zamówienia lub umowy na dostawę towarów oraz czy wystawienie faktury potwierdzającej sprzedaż towaru w obrębie danego miesiąca ( tj. miesiąc otrzymania zaliczki i dostawy towaru) rodzi skutki podatkowe lub karno-skarbowe?
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować po dniu 1 maja 2004 r. w przypadku świadczenia usług wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Podatnik jest jednocześnie producentem tej stolarki.
W sprawie sposobu wystawienia faktur VAT dokumentujących otrzymaną zaliczkę przed wydaniem towaru, przekraczającą 70% ceny brutto towaru.
Podatnik zapytuje o możliwość zastosowania stawki VAT 0% na w/w fakturach częściowych - w oparciu o §61 pkt 6 lit. g) oraz pkt 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002r.Zdaniem Podatnika takie prawo mu przysługuje.