Interpretacja indywidualna z dnia 31 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4015.73.2024.1.KK
W zakresie skutków podatkowych nabycia w drodze darowizny udziału w nieruchomości obciążonej hipoteką.
W zakresie skutków podatkowych nabycia w drodze darowizny udziału w nieruchomości obciążonej hipoteką.
Ustalenie podstawy opodatkowania przy umowie o nieodpłatne zniesienie współwłasności nieruchomości zabudowanej budynkiem, którego koszt przebudowy poniosła wyłącznie wnioskodawczyni.
Skutki podatkowe zawarcia umowy darowizny udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
Skutki podatkowe zapłaty podatku od spadku w Niemczech.
Czy w związku z tym, że na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn, wartość obciążenia z tytułu ww. zapisów testamentowych zwykłych stanowi ciężar spadku, który wyczerpuje całą wartość spadku, jest Pan zobowiązany do złożenia deklaracji podatkowej dotyczącej spadku oraz do zapłaty podatku od spadków i darowizn?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości.
Obowiązki płatnika w związku z realizacją na zlecenie innego podmiotu zadań z zakresu obsługi programu
Skutki podatkowe nabycia środków pieniężnych tytułem zapisu zwykłego.
Wydatki ponoszone w związku z opieką nad zmarłą – wydatki na pobyt w domu seniora a także lekarstwa i inne koszty bezpośrednio związane z opieką nad spadkodawczynią mogą być odliczone od podstawy opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn jako długi i ciężary spadku, pomniejszając tym samym jej wysokość, jak i wysokość samego podatku. Przy czym należy podkreślić, że tylko wymienione w przepisie
Opodatkowanie nabycia spadku z Francji.
w zakresie opodatkowania nabycia spadku.
Skutki podatkowe nabycia w drodze darowizny spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego obciążonego hipoteką.
Czy od otrzymanej od cioci kwoty pieniężnej, Wnioskodawczyni powinna odprowadzić podatek od spadków i darowizn wraz z koniecznością złożenia „SD-Z3”?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości
Zawarcie umowy darowizny nieruchomości obciążonej dożywociem będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. d) ww. ustawy. Podstawa opodatkowania, którą zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 3 ww. ustawy stanowi wartość przejętych przez obdarowanego długów, ciężarów i zobowiązań, winna zostać określona przez strony umowy i winna odpowiadać wysokości
Czy od podstawy opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn można odliczyć zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn wysokość hipoteki zabezpieczającej zwrot bonifikaty?
Czy przy ustaleniu podstawy opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn, wartość nieruchomości będzie pomniejszona o wartość hipoteki, którą obciążona jest nieruchomość?
Czy czynność prawna polegająca na nieodpłatnym przekazaniu całego przedsiębiorstwa spółki cywilnej prowadzonej wyłącznie przez małżonków, a objętego wspólnością majątkową małżeńską, na rzecz jednego ze wspólników małżonków podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy czynność prawna polegająca na nieodpłatnym przekazaniu całego przedsiębiorstwa spółki cywilnej prowadzonej wyłącznie przez małżonków, a objętego wspólnością majątkową małżeńską, na rzecz jednego ze wspólników małżonków podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?
Czy w ramach zniesienia współwłasności lokalu mieszkalnego i lokalu niemieszkalnego nieodpłatnie zbywane przez partnera Wnioskodawczyni udziały w wyżej wskazanych i opisanych nieruchomościach z jednoczesnym zastrzeżeniem samodzielnego zaspokojenia przez Wnioskodawczynię zobowiązań z tytułu kredytu hipotecznego na nabycie przedmiotowych nieruchomości, Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do odprowadzenia
Czy darowizna przedsiębiorstwa na rzecz obdarowanego będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
prawidłowość stanowiska Wnioskodawcy potwierdzono w trybie art. 14c w związku z tym, iż w skład Działu Handlowego będącego przedmiotem planowanej darowizny wchodzą zobowiązania wobec dostawców i jednocześnie nabycie tej części przedsiębiorstwa będzie wiązało się z przejęciem przez Wnioskodawczynię, długów i ciężarów albo zobowiązań darczyńcy, to od wartości tych zobowiązań należy zapłacić podatek od
Czy zaprezentowane zdarzenie przyszłe będzie skutkowało w świetle ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych obowiązkiem zapłaty tego podatku z jakiegokolwiek tytułu, w tym jako zmiana umowy spółki jawnej powodująca zwiększenie jej majątku?
Prawidłowość stanowiska Wnioskodawcy potwierdzono w trybie art. 14c par. 1 Ordynacji podatkowej.