Interpretacja indywidualna z dnia 24 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDSL1-1.4011.207.2024.1.DT
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości.
Skutki podatkowe zbycia działki wykorzystywanej jako drogowa, dla której zniesiono współwłasność i dokonano podziału.
Zwolnienia od podatku dochodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe.
Kwestia obowiązków Spółki jako płatnika - opodatkowanie wypłat za usługi świadczone przez kontrahentów (osoby fizyczne) z Czech.
Opodatkowania otrzymanej spłaty związanej ze zniesieniem współwłasności nieruchomości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe zbycia w drodze darowizny lokalu mieszkalnego oraz rozszerzenia wspólności majątkowej żoną w odniesieniu do nieruchomości nabytej w drodze darowizny.
Ustalenie, czy: - zgodnie z art. 15 ust. 4f ustawy o CIT, Odsetki od kredytu inwestycyjnego przypadające proporcjonalnie na część PUW Gruntu 1 zbytego na rzecz podmiotu trzeciego, powinny zostać rozpoznane przez Wnioskodawcę jako koszt podatkowy w momencie sprzedaży PUW Gruntu 1 – jest nieprawidłowe, - zgodnie z art. 15 ust. 4f ustawy o CIT, Podatek od nieruchomości oraz Opłaty z tytułu użytkowania
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząc podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia ekspektatywy spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Sutki podatkowe sprzedaży prawa do nieruchomości.
Opodatkowanie czynności zbycia prawa użytkowania wieczystego wraz z budynkiem stanowiącym odrębną nieruchomość.
Czy zbycie prawa wieczystego użytkowania nieruchomości stanowiącej działki o numerze 40/7 i 40/9 w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej będzie stanowiło źródło przychodu wymienione w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?Czy zbycie w ramach działalności gospodarczej nieruchomości stanowiącej działki o numerze 40/7 i 40/9 będzie stanowiło dla Wnioskodawcy dochód
Czy zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiącej działki o numerze 40/7 i 40/9 po likwidacji działalności gospodarczej będzie stanowiło źródło przychodu wymienione w art. 10 ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, po przekształceniu Spółki Kapitałowej w Spółkę Osobową, przy zbyciu przez Wnioskodawcę praw obowiązków z tytułu uczestnictwa w Spółce Osobowej kosztem uzyskania przychodów będzie dla Wnioskodawcy wartość nominalna Udziałów Wnioskodawcy wydanych w ramach uprzedniej transakcji wymiany udziałów?Czy w momencie sprzedaży przez Wnioskodawcę ogółu praw i obowiązków
Reasumując, o wartość nabytej w 2012 r. nieruchomości Wnioskodawca nie może pomniejszyć przychodu uzyskanego ze zbycia 2012 r. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy kosztem uzyskania przychodów po stronie Spółki z tytułu zbycia praw i obowiązków wynikających z uczestnictwa w SK będzie wartość wkładu wniesionego przez Wnioskodawcę, ustalona według historycznej ceny nabycia tj. cena nabycia środków trwałych z uwzględnieniem dokonanych odpisów amortyzacyjnych, wartości niematerialnych i prawnych, akcji oraz wartość nominalna niespłaconych pożyczek?
Czy podatek do zapłacenia przez Wnioskodawcę będzie stanowiła różnica pomiędzy podatkiem należnym (VAT od ceny sprzedaży naliczony przez zbywcę, czyli Wnioskodawcę) a podatkiem naliczonym (VAT od wartości nakładów naliczony przez obecnego najemcę)?
opodatkowanie sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości wraz z naniesieniami;
dotyczy uznania sprzedaży udziału w nieruchomościach za dostawę towarów oraz stawek podatku na sprzedaż tych udziałów
Czy wydatki poniesione przez Spółkę z tytułu (I) nabycia prawa wieczystego użytkowania Części Sportowej Działki (II) opłat rocznych ze użytkowanie wieczyste Części Sportowej Działki oraz (III) nakładów poniesionych na zabudowanie Części Sportowej Działki podlegają zaliczeniu przez Spółkę na podstawie art. 15 ust. 1 zd. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do kosztów uzyskania przychodów?
Przeniesienie prawa własności poszczególnych lokali nie rodzi obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług.
W sytuacji, zbycia w 2010 r. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nabytego w części w 2010 r., dochód uzyskany z tego tytułu podlegać będzie opodatkowaniu zryczałtowanym 19% podatkiem, chyba że objęty zostanie zwolnieniem określonym w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zwolnienie przewidziane w tym przepisie pozwala na wyłączenie z opodatkowania
Jaką stawką VAT jest opodatkowana sprzedaż prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z naniesieniami?