Interpretacja indywidualna z dnia 31.07.2015, sygn. IPTPB2/4511-289/15-4/Akr, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB2/4511-289/15-4/Akr
Czy zapis testamentowy stanowi koszt nabycia mieszkania przy ustalaniu dochodu ze sprzedaży mieszkania?
Czy zapis testamentowy stanowi koszt nabycia mieszkania przy ustalaniu dochodu ze sprzedaży mieszkania?
Czy Wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia jeżeli w ciągu dwóch lat wyda kwotę uzyskaną ze sprzedaży mieszkania na cele remontu budynku, w którym mieszka, do którego ma umowę dożywotniej służebności?
w zakresie skutków podatkowych zastosowania instytucji datio in solutum
dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji Ceny za świadczenia
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w formie spółki cywilnej wydatków poniesionych na modernizację nieruchomości lokalowej, używanej na potrzeby tej działalności na podstawie umowy najmu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w formie spółki cywilnej wydatków poniesionych na modernizację nieruchomości lokalowej, używanej na potrzeby tej działalności na podstawie umowy najmu.
W rozliczeniu za który rok - 2006 (data wydania wyroku), czy 2008 (data zakończenia procedur odwoławczych i poniesienia wydatków) Wnioskodawca może zaliczyć wydatki opisane w poz. 50, poniesione w roku 2008 do kosztów działalności gospodarczej i dokonać obniżenia dochodu oraz podatku dochodowego w kwotach: 1. Kwota główna (za korzystanie z biur, eksploatacyjne) 27 492,43 zł 2. Odsetki od podanych kwot
Opodatkowanie kwoty, którą Wnioskodawca otrzyma z tytułu zrzeczenia się tytułu prawnego do zajmowanego lokalu (na podstawie umowy o najem) w związku z rozbiórką budynku mieszkalnego, w którym mieści się ww. lokal.
Czy za moment nabycia uznać można moment fizycznego wprowadzenia się do lokalu, tj. dzień postawienia lokalu do dyspozycji użytkownika (podpisanie protokołu odbioru końcowego lokalu i przekazanie kluczy)?
Opodatkowanie kwoty na zakup mieszkania otrzymanej przez Wnioskodawcę z tytułu zrzeczenia się tytułu prawnego do lokalu, wynikającego z umowy o najem lokalu mieszkalnego.
Czy nabycie (bez dodatkowych odpłatności) od Spółki X nieruchomości w Warszawiespowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podatkowego?
1.Czy w związku z ustanowieniem użytkowania wieczystego na podstawie art. 204 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami, po stronie Spółki powstanie przychód w znaczeniu podatkowym,2.Czy w związku z przeniesieniem własności naniesień na gruncie na podstawie art. 204 ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami, po stronie Spółki powstanie przychód w znaczeniu podatkowym
Czy przysługuje mi prawo do skorzystania z ulgi podatkowej z tytułu wydatków na remont i modernizację budynku mieszkalnego, poniesionych przeze mnie po śmierci matki, będącej właścicielką budynku?
Czy przysługuje właścicielowi lokalu mieszkalnego prawo odliczenia wapłat na fundusz remontowy, jeżeli kwoty wpłacone na fundusz remontowy do spółdzielni mieszkaniowej ponosi najemca.
1. Jak należy rozliczyć ulgę z tytułu wydatków na remont i modernizację mieszkania pozostającą do odliczenia z lat wcześniejszych oraz wydatki ponoszone przez męża w 2005 r. w sytuacji, gdy małżonek od 2005 r. prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się wg 19-procentowej stawki liniowej?2. Czy warunkiem koniecznym do skorzystania z odliczeń w ramach ulgi remontowo-modernizacyjnej jest dysponowanie
1. Czy na podstawie umowy użyczenia zawartej z małoletnim synem podatnikowi przysługuje prawo do zmniejszenia podatku dochodowego, o wydatki tytułu remontu i modernizacji budynku mieszkalnego? 2. Czy po stronie użyczającego i biorącego w użyczenie powstaje przychód opodatkowany podatkiem dochodowy?
Czy wpłaty za bezumowne użytkowanie gruntów rolnych uzyskiwane w związku z użytkowaniem nieruchomości bez tytułu prawnego należy traktować jako wynagrodzenie z tytułu dzierżawy gruntów, czy też jako odszkodowanie nie podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy w świetle przepisów art. 27 a ust. 1 pkt 1, ust.3 pkt 2, ust.4, ust.5 ust.6 pkt 1, ust.7, ust.10 oraz ust. 15 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych ( j.t. Dz.U. z 2000 roku, Nr 14, poz. 176 z późn.zm.), w brzmieniu obowiązującym w 2003 roku, podatnik może skorzystać z odliczenia od należnego podatku dochodowego za rok 2005 poniesionych w 2005 roku wydatków na
Czy zapłacone przez Spółkę odszkodowanie za bezumowne korzystanie z gruntu stanowi koszt uzyskania przychodu?
czy wydatki związane z modernizacją niezamieszkanego jeszcze lokalu, znajdującego się w nowo wybudowanym budynku, oddanego do użytku w stanie nadającym się do zamieszkania, są wydatkami, które można odliczyć na podstawie art. 27a ust. 1 pkt 1 ustawy ?, czy będąc partycypantem podatnik jest osobą posiadającą tytuł prawny do lokalu mieszkalnego w rozumieniu powyższego przepisu ?, czy wydatki poniesione
Czy w opisanej sytuacji można odliczyć w ramach ulgi remontowej zakup kuchenki elektrycznej wraz z szafką do jej zabudowy?
Czy w opisanej sytuacji można skorzystać z odliczenia w ramach ulgi remontowej (wydatki poniesione przed uzyskaniem tytułu prawnego do lokalu)?
dotyczy ustalenia obowiązku podatkowego, podstawy opodatkowania oraz momentu powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do niektórych usług świadczonych przez spółdzielnie mieszkaniowe