Interpretacja indywidualna z dnia 16 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.424.2024.2.PRM
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Brak możliwości zastosowania procedury VAT-marża przy odsprzedaży przyczepy kempingowej pochodzącej z importu z Wielkiej Brytanii.
Określenie podstawy opodatkowania przy sprzedaży samochodu według procedury VAT marża.
Procedura opodatkowania sprzedaży używanego samochodu osobowego.
Czy Gmina zbywając przedmioty użytku domowego takie jak noszące ślady użytkowania pojedyncze filiżanki, talerze i inne przedmioty zastawy stołowej nabyte wcześniej na podstawie spadkobrania ustawowego, działa jako podatnik podatku VAT?
Procedura opodatkowania sprzedaży używanego samochodu osobowego.
Podatnik nie może skorzystać z prawa do odliczenia w odniesieniu do podatku, który jest należny wyłącznie z tego względu, że został wykazany na fakturze w sytuacji, gdy transakcja nie podlega opodatkowaniu albo jest zwolniona od podatku. Aby zatem stwierdzić, czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej przedmiotową transakcję, należy zbadać czy nie
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania przedmiotu dostawy za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz w zakresie opodatkowania dostawy nieruchomości i pozostałych składników majątkowych.
1) Czy w zaistniałej sytuacji możliwe jest zastosowanie procedury VAT-marża? 2) Jeżeli możliwe jest zastosowanie procedury VAT-marża: - jak prawidłowo skorygować dokumenty potwierdzające dokonaną transakcję, - w jakim terminie dokonać złożenia korekty deklaracji VAT-7? 3) Jaką przyjąć podstawę opodatkowania i czy wystąpi podatek należny?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku czynności przekazania budynku na cele osobiste.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od nabycia samochodów demonstracyjnych, zastępczych i służbowych oraz zastosowanie podstawowej stawki podatku dla dostawy ww. samochodów;
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania właściwej stawki podatku dla robót budowlanych i instalacyjnych dotyczących budynku mieszkalnego jednorodzinnego.
w zakresie opodatkowania oraz stawki podatku dla sprzedaży Nieruchomości
w zakresie prawa do odliczenia, opodatkowania oraz stawki podatku dla sprzedaży Nieruchomości
Czy w świetle przedstawionego opisu sprawy Wnioskodawca - jako osoba nieprowadząca dotychczas jakiejkolwiek działalności gospodarczej w rozumieniu przepisu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, a jedynie wykonująca czynności wynikające z przysługującego jej prawa własności - może być potraktowany jako podatnik podatku VAT w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy polegającej na handlu nieruchomościami
1. Czy Wnioskodawca w toku prowadzonej licytacji nieruchomości wyżej opisanej, dokonujący w świetle art. 18 wyżej powołanej ustawy o podatku od towarów i usług, dostawy towaru, tj. nieruchomości zabudowanej obowiązany będzie do naliczenia i uiszczenia za Dłużnika należnego podatku VAT? 2. Jeśli tak, to jaką stawkę powinien zastosować?
Zwolnienie od podatku sprzedaży zabudowanych działek gruntu.
Transakcja sprzedaży budynku nie stanowi zorganizowanej części przedsiębiorstwa, ale dostawę poszczególnych składników majątkowych. Zwolnienie od podatku sprzedaży budynku wraz z drogą dojazdową oraz gruntem, na którym posadowione są te nieruchomości (art. 43 ust. 1 pkt 10). Możliwość skorzystania z opodatkowania transakcji (art. 43 ust. 10).
Czy Nieruchomości będące przedmiotem wkładu niepieniężnego (aportu) do SKA nie stanowią zorganizowanej części przedsiębiorstwa zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług i w związku z tym, czy SKA będzie uprawniona do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z wystawionej przez Spółkę faktury VAT dokumentującej transakcję wniesienia do SKA Nieruchomości
Uznanie za zorganizowaną część przedsiębiorstwa składników majątku (nieruchomości). Wyłączenie z opodatkowania oraz zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości.
Uznanie za zorganizowaną część przedsiębiorstwa składników majątku (nieruchomości). Wyłączenie z opodatkowania oraz zwolnienie od podatku aportu nieruchomości.
Opodatkowanie sprzedaży samochodu.
Opodatkowanie nieruchomości zabudowanych budynkami i budowlami oraz urządzeń stanowiących towary używane
Opodatkowanie darowizny w postaci budynku administracyjno-biurowego oraz kwestia dokonanie korekty podatku od poniesionych wydatków na modernizację tego budynku.