Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.360.2022.2.AKS

Brak możliwości zastosowania procedury VAT-marża przy odsprzedaży przyczepy kempingowej pochodzącej z importu z Wielkiej Brytanii.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko nieprawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 sierpnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 21 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości zastosowania procedury VAT-marża przy odsprzedaży przyczepy kempingowej pochodzącej z importu z Wielkiej Brytanii. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 11 października 2022 r. (wpływ 11 października 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego (ostatecznie przedstawiony w piśmie z 11 października 2022 r.)

Jest Pan zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Zajmować się Pan będzie importem używanych przyczep kempingowych z Wielkiej Brytanii do Polski, a następnie ich dalszą odsprzedażą.

Przyczepy kempingowe, o których mowa we wniosku, będą nabywane od podmiotów wymienionych w art. 120 ust. 10 ustawy o podatku od towarów i usług.

Przyczepy kempingowe będą spełniały definicję towaru używanego zawartą w art. 120 ust. 1 pkt 4.

Transakcja kupna będzie miała miejsce na terenie Wielkiej Brytanii, towar następnie będzie przetransportowany przez firmę transportową do Niemiec gdzie nastąpi odprawa celna w ramach procedury 42. Przedstawiciel fiskalny rozpozna w Niemczech WDT na Pana rzecz.

Po odprawie celnej w Niemczech nastąpi wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów (WDT) do Polski, gdzie Pana firma rozpozna wewnątrzwspólnotowe nabycie (WNT).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00