Interpretacja indywidualna z dnia 24 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.156.2024.3.RK
Skutki podatkowe transakcji leasingu finansowego zwrotnego.
Skutki podatkowe transakcji leasingu finansowego zwrotnego.
Limitowanie kosztów używania samochodów osobowych wykorzystywanych w ramach działalności na podstawie umowy leasingu i umowy najmu, a podnajmowanych kolejnym klientom.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem aktywów (budynków i budowli) w związku z zawartą umowa leasingu finansowego. Termin odliczenia podatku naliczonego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych w związku ze sprzedażą wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów w związku z odkupieniem wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczenia odkupionych umów leasingu i najmu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą wierzytelności.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z naprawą pojazdów samochodowych oddanych do używania na podstawie umowy leasingu, najmu, dzierżawy lub innej umowy o podobnym charakterze.
Czy dokonanie przez B zapłaty w miejsce zapłaty, do której zobowiązany był leasingobiorca (stanowiące wykonanie przez B zobowiązania wynikającego z udzielonej gwarancji) będzie skutkowało powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy Spółka rezygnując z odliczenia podatku VAT nabytego samochodu osobowego może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów całą amortyzację liczoną od wartości środka trwałego wraz z podatkiem VAT?
Dot. naliczania amortyzacji w rozumieniu art. 16a ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych od obiektów sklepu i magazynu wzniesionych na cudzym gruncie, a następnie oddanych podatnikowi w najem, w których to obiektach podatnik prowadzi działalność handlową i uzyskuje przychody.
Czy Wnioskodawcy przyługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie faktury VAT za naprawę samochodu, użytkowanego przez Wnioskodawcę na podstawie umowy leasingu operacyjnego?
Jak rozliczyć w Spółce zwrot przez właściciela gruntu nakładów (inwestycje w obcych środkach trwałych, podlegające amortyzacji u leasingobiorcy) poniesionych przez Spółkę w trakcie trwania umowy leasingu operacyjnego, której przedmiotem była nieruchomość składająca się z działki, wybudowanych na niej budynków i budowli, maszyn?
Czy leasingobiorca korzystający z samochodu, na którego wystawiono fakturę za naprawę powypadkową samochodu ma możliwości zaliczenia kosztów naprawy do kosztów uzyskania przychodu? Spółka użytkuje samochody na podstawie umowy leasingu operacyjnego. Przedmiot leasingu jest własnością finansującego (leasingodawcy), który amortyzuje go.