Interpretacja indywidualna z dnia 4 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.384.2024.4.RST
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz prawo do zwrotu podatku VAT.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz prawo do zwrotu podatku VAT.
Rozliczenie otrzymanego zwrotu podatku zapłaconego w Wielkiej Brytanii.
Brak prawa do zwrotu podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT oraz zwrotu w związku z realizacją grantu.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, miejsce opodatkowania usług oraz prawo do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego.
Brak obowiązku rozliczenia podatku VAT od otrzymanych zaliczek na poczet dostawy towarów z montażem, jak i wykonania tej dostawy oraz prawo do zwrotu podatku od towarów i usług na podstawie art. 89 ustawy o VAT.
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz korekty i zwrotu podatku.
Dotyczy braku prawa do odzyskania naliczonego podatku VAT w całości lub w części zarówno w trakcie realizowania zadania jak i po jego zakończeniu, projektu.
Dotyczy braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z planowaną do realizacji inwestycji w oparciu o przepis art. 86 ust. 1 ustawy, jak również braku prawa do zwrotu podatku, o którym mowa w art. 87 ust. 1 ustawy.
Uznanie planowanej transakcji za dostawę odrębnych składników majątkowych podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT (a nie za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa) oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym z tytułu nabycia ww. składników majątkowych.
Rozliczenie podatku od zaliczek dokonanych na poczet dostawy towarów z montażem oraz prawo do zwrotu podatku od towarów i usług na podstawie art. 89 ustawy o VAT.
w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego oraz braku prawa do zwrotu różnicy na rachunek bankowy w związku z realizacją projektu
określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, ustalanie proporcji o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 89 ust. 1b ustawy oraz opodatkowania usługi bramki płatności - opodatkowanie nabywanych usług na terytorium Polski, rozliczanie w Polsce podatku w związku z świadczeniem usług na rzecz polskich Sprzedawców
nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawo do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego
w zakresie czy w związku ze stwierdzeniem przez organ podatkowy nadpłaty w podatku od nieruchomości, której kwota została Spółce zwrócona, powinna ona rozpoznać przychód podatkowy z datą wydania stosownej decyzji potwierdzającej kwotę nadpłaty w podatku od nieruchomości tj. na bieżąco.
w zakresie braku prawa do odliczenia VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu
Możliwość zwrotu podatku w związku z realizowaną inwestycją pn.: "Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej oraz w sektorze mieszkaniowym .
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług montażu systemów odnawialnych źródeł energii dla Gminy.
Określenie miejsca opodatkowania realizowanego świadczenia, określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz skorygowanie faktur dokumentujących otrzymaną zaliczkę.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub zwrotu różnicy podatku VAT z tytułu wydatków poniesionych na realizację projektu pn.: Utworzenie Centrum Usług Społecznościowych oraz mieszkań chronionych (...).
Podatek od towarów i usług w zakresie zwrotu podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. ().
Ustalenie prawa do uwzględnienia faktur za materiały budowalne wystawionych w okresie od 30 września 2018 r. do 30 września 2019 r.
Ustalenie prawa do ubiegania się o zwrot
W zakresie obowiązku rejestracji oraz rozliczenia na terytorium kraju transakcji związanych z przemieszczeniem i dostawą towarów.