Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.461.2024.2.RM
Opodatkowanie usług polegających na wystawieniu dokumentu T1.
Opodatkowanie usług polegających na wystawieniu dokumentu T1.
Podstawa opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego z tytułu świadczenia usług transportu pasażerskiego oraz obowiązek ewidencjonowana ww. sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
Brak opodatkowania na terytorium Polski sprzedaży towarów (dostawy towarów) do ABCD SA, nabywanych wcześniej w kraju trzecim i przemieszczanych do odbiorcy w kraju trzecim; objęcia kosztów transportu ponoszonych przez Spółkę kwalifikacją dla sprzedawanych towarów; prawo Wnioskodawcy do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur zakupowych usług transportu, związanych ze sprzedażą towarów
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% właściwej dla usług stanowiących część usług transportu międzynarodowego oraz prawa do odliczenia podatku w przypadku nabywania usług opodatkowanych stawką w wysokości 23%
Stawka podatku dla opłaty serwisowej będącej częścią usługi transportu międzynarodowego lub krajowego
Spółka z tytułu zakupu biletów lotniczych nie rozpoznaje importu usług, w związku z czym nie wystawia faktury wewnętrznej.
Czy usługa Spółki składająca się z powyższych świadczeń cząstkowych stanowi jedną i niepodzielną usługę, a konkretnie usługę transportu, a w określonych wypadkach szczególną podkategorię usług transportu czyli usługę transportu międzynarodowego w rozumieniu art. 83 ust. 1 pkt 23 w zw. z art. 83 ust. 3 pkt 1 b ustawy o podatku od towarów usług (dalej: ustawa o VAT)?
Jaki należy przyjąć termin obowiązku podatkowego od pozaunijnej usługi transportowej i od kosztów dodatkowych związanych z taką usługą czyli kosztów konwojów i kosztów postojów?
Czy Wnioskodawca postępuje właściwie wystawiając faktury dla kontrahentów na konwoje i postoje związane z transportem międzynarodowym stosując stawkę 0%? Czy dla transportów, odbywających się poza terenem Unii, nie przebiegającym w jakikolwiek sposób na terenie Unii, a także postojów i konwojów związanych z tym transportem można stosować stawkę VAT 0% na podstawie stawki art. 83 ust. 3?
1. Jak należy naliczać podatek VAT z tytułu importu usługi transportowej od podwykonawcy spoza Unii jeśli transport wykonywany jest na pozaunijnej trasie tj. kraj spoza Unii do kraju spoza Unii? 2. Czy od usług konwoju i postoju związanych z taką usługą transportową również należy naliczyć podatek VAT i według jakiej stawki? 3. Jaki należy przyjąć podatek VAT przy imporcie usługi transportu międzynarodowego
opodatkowania usługi spedycji polegającej na zorganizowaniu transportu towarów pomiędzy krajami trzecimi, gdy trasa transportu nie przebiega przez terytorium Polski?
Opodatkowanie usługi spedycji polegające na zorganizowaniu transportu towarów pomiędzy krajami Wspólnoty a krajami trzecimi gdy trasa transportu nie przebiega przez terytorium Polski?
Według jakiej stawki należy naliczyć podatek VAT od transaction fee, stanowiącej czynność pomocniczą w stosunku do czynności sprzedaży biletów, przy wystawianiu biletów lotniczych na trasach międzynarodowych i krajowych?
opodatkowanie opłat transakcyjnych, które dotyczą biletów na przejazd środkami transportu kolejowego, morskiego lub lotniczego, gdy trasa przejazdu w całości przebiega poza terytorium Polski
Stawka podatku dla opłat transakcyjnych związanych za sprzedażą biletów w imieniu przewoźników, na przeloty krajowe i międzynarodowe.
Prawo do zastosowania stawki 0% dla usługi kurierskiej (przewóz paczki), w sytuacji, gdy miejscem jej przeznaczenia jest kraj trzeci.
Stawka podatkowa przy świadczeniu usług transportu międzynarodowego.
Stawka podatkowa przy świadczeniu usług transportu międzynarodowego.
Jaką stawką podatku od towarów i usług opodatkowane jest świadczenie usług polegające na dostarczaniu przesyłek poza Unię Europejską za pośrednictwem firmy kurierskiej?
Jaką stawką podatku od towarów i usług opodatkowane jest świadczenie usług polegające na dostarczaniu przesyłek poza Unię Europejską za pośrednictwem firmy kurierskiej?
Jakie stawki podatku od towarów i usług powinny być zawarte na fakturze wystawionej francuskiemu zleceniodawcy przez polskiego zleceniobiorcę?
Czy w przypadku, gdy Spółka nie będzie miała w swoim posiadaniu kopii dokumentu SAD (kontrahent może zastrzec sobie niewydanie kopii dokumentu z uwagi na tajemnicę handlową na dokumencie tym bowiem istnieje zapis mówiący o sprzedawanym lub kupowanym towarze i jego cenie), firma transportowa może traktować wykonaną usługę jako transport międzynarodowy, czy też powinna opodatkować tę usługę 22% podatkiem
Czy Spółka prawidłowo fakturuje usługę transportu traktując powyższe zlecenie jako usługę transportu międzynarodowego?
Jaką stawkę podatku należy zastosować w takim przypadku? Jak poprawnie wystawić fakturę, jaką adnotację odnośnie podatku należy umieścić na fakturze?