Interpretacja indywidualna z dnia 2 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.164.2024.2.ŁS
Możliwość skorzystania z preferencyjnego rozliczenia dochodów tzw. ulgi dla seniora.
Możliwość skorzystania z preferencyjnego rozliczenia dochodów tzw. ulgi dla seniora.
Skutki podatkowe wypłaty świadczeń pieniężnych ze Szwajcarii.
Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych z tytułu emerytury otrzymywanej z Francji oraz z tytułu emerytury otrzymywanej z Polski.
Nie będzie mógł Pan odliczyć od Pana dochodu wydatków poniesionych przez Pana niepełnosprawną żonę i udokumentowanych fakturami wystawionymi na dane Pana żony w zeznaniu podatkowym za 2023 rok oraz za lata przyszłe. Nie ma również możliwości, aby roczny koszt opieki Pańskiej żony odliczyć od połowy Państwa wspólnego dochodu.
Otrzymanie przez Panią środków pieniężnych na podstawie przepisów ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (…) tytułem wypłaty niezrealizowanych świadczeń emerytalnych po zmarłej matce, nie stanowi nabycia podlegającego opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
Opodatkowania emerytury uzyskanej z Norwegii przez podatnika mającego miejsce zamieszkania w Polsce.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na przystosowania łazienki z wanną na łazienkę z kabiną prysznicową.
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania emerytury otrzymywanej z Polski
Opodatkowanie emerytury z Włoch i Polski
w zakresie opodatkowania emerytury otrzymywanej z Niemiec
Opodatkowanie świadczenia małżeńskiego wypłacanego z USA.
Opodatkowanie małżeńskiej emerytury otrzymanej z USA.
Ponieważ Wnioskodawca nie posiada obywatelstwa polskiego, emerytura która była mu wypłacana z funduszy państwa włoskiego z tytułu wcześniejszego świadczenia usług na rzecz Włoch (pracował bowiem jako wojskowy) podlega opodatkowaniu tylko we Włoszech. Zatem emerytura ta nie podlega opodatkowaniu w Polsce. W związku z powyższym w sytuacji, gdy Wnioskodawca nie uzyskiwał w latach 2014 i 2015 żadnych innych
w zakresie skutków podatkowych wypłaty emerytury z Republiki Malty
Czy świadczenia emerytalne z Niemieckiego Ubezpieczenia emerytalno-rentowego, Berlin-Brandenburg oraz z Niemieckiego Ubezpieczenia emerytalno-rentowego Fiktiv, Berlin-Brandenburg za rok 2015 r. (należące do obowiązkowego systemu ubezpieczeń socjalnych) będą opodatkowane w Polsce podatkiem dochodowym osób fizycznych?
Czy otrzymany przez Wnioskodawczynię dochód z tytułu emerytury wypłacanej w Bośni i Hercegowinie powinien podlegać opodatkowaniu w Polsce?
W jaki sposób określić podstawę obliczenia podatku od dochodów uzyskiwanych z tytułu świadczeń emerytalnych z zagranicy?
opodatkowanie emerytury z Francji otrzymywanej przez osobę mającą miejsce zamieszkania w Polsce,
Opodatkowanie emerytury z Holandii otrzymywanej przez osobę mającą miejsce zamieszkania w Polsce,
1. Czy świadczenie AOW, w całości zajmowane przez holenderski organ emerytalny na poczet zwrotu nienależnie pobranych we wcześniejszych latach świadczeń, podlega w Polsce opodatkowaniu w myśl art. 27 ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Jeśli tak, to czy Wnioskodawczyni ma prawo skorzystać z odliczenia od dochodu kwoty zwrotu nienależnie pobranych świadczeń w myśl art. 26 ust.
Czy uzyskany przychód (emerytura maltańska) podlega opodatkowaniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przy uwzględnieniu umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania?