Interpretacja indywidualna z dnia 9 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.399.2024.2.SM
Opodatkowanie odsprzedaży bonu różnego przeznaczenia, który ma postać alfanumerycznego ciągu znaków.
Opodatkowanie odsprzedaży bonu różnego przeznaczenia, który ma postać alfanumerycznego ciągu znaków.
Miejsce opodatkowania usług dystrybucji.
WIS USŁUGA - sprzedaż (dystrybucja) mapy (…) zapisanej na karcie SD (…) wraz z licencją udzielaną przez producenta, w sytuacji gdy klient dokonuje odbioru osobistego.
Czy otrzymane przez Kontrahentów od Spółki płatności z tytułu marży rezydualnej nie stanowią przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 i 2a Ustawy o CIT, a tym samym Spółka nie jest zobowiązana jako płatnik pobrać w dniu dokonania wypłaty marży rezydualnej na rzecz Kontrahentów zryczałtowanego podatku dochodowego od tych wypłat zgodnie z art. 26 ust. 1 Ustawy o CIT.
Czy czynności wykonywane przez TG na terytorium Polski będą prowadzić do uznania, że Wnioskodawca posiada w Polsce zagraniczny zakład w rozumieniu art. 4a pkt 11 ustawy o CIT oraz art. 5 UPO i podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych?
moment powstania przychodu z licencji na Film
Opodatkowanie dostaw towarów dokonywanych za pośrednictwem platformy sprzedażowej i magazynów dystrybucyjnych (WDT, WNT, sprzedaż wysyłkowa i dostawy krajowe)
Moment rozpoznania przychodu - umowa dotycząca dystrybucji PPK.
Moment powstania obowiązku podatkowego w związku ze sprzedażą biletów.
Nie uznanie dostaw towarów dokonywanych z magazynu dystrybucyjnego położonego poza terytorium Polski za sprzedaż wysyłkową z terytorium kraju.
Usługa kompleksowa/moment powstania obowiązku podatkowego.
Czy prawidłowym jest stanowisko Spółki, że w opisanym w zdarzeniu przyszłym zmodyfikowanym modelu działalności nie powstanie dla Spółki zakład podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 4a pkt 11 lit. a) i c) ustawy o CIT oraz w rozumieniu art. 5 ust. 1 do 7 UPO PL SGP?
Czy w świetle okoliczności przedstawionych w opisie stanu faktycznego, dochody osiągane przez Spółkę ze sprzedaży towarów na terytorium Unii Europejskiej; poza Unią Europejską, lub Polski nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na terenie Polski?
Czy działalności prowadzona przez Wnioskodawcę w Polsce po likwidacji Oddziału będzie skutkowała powstaniem dla Spółki zakładu na potrzeby podatku dochodowego i w konsekwencji obowiązkiem zapłaty w Polsce przez Spółkę podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy prawidłowym jest stanowisko Wnioskodawcy, że w opisanym zdarzeniu przyszłym nie powstanie dla Spółki zakład podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 4a pkt 11 ustawy o CIT oraz w rozumieniu art. 5 UPO?
Czy w stanie faktycznym przedstawionym powyżej, Spółka powinna rozpoznać przychód w momencie wystawienia Dystrybutorowi faktury VAT dokumentującej rzeczywistą sprzedaż książek (uwzględniającej rozliczenie zwrotów)?
Czy otrzymywane za rozwożenie towarów na terenie Polski faktury VAT z naliczonym podatkiem VAT są prawidłowe czy też otrzymywane faktury VAT powinny być wystawiane na kwotę netto (bez naliczonego podatku VAT)?
Czy w przypadku, gdy dla wytworzenia produktu poszczególne fazy produkcji będą realizowane w różnych zakładach (tj. zarówno w zakładzie strefowym, jak i pozastrefowym), mając na uwadze brzmienie art. 17 ust. 1 pkt 34 oraz art. 17 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z § 5 pkt 5 oraz§ 5 pkt 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2008 r. w sprawie pomocy publicznej
1. Czy wykonywana w Polsce przez Wnioskodawcę usługa magazynowa na rzecz usługobiorcy z siedzibą w Niemczech podlega opodatkowaniu podatkiem VAT wg stawki 23%? 2. Czy wykonywana w Polsce przez Zainteresowanego wraz z usługą magazynowania usługa administracji magazynowej na rzecz usługobiorcy z siedzibą w Niemczech, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT wg stawki 23%?
Czy dopuszczalne jest, by rozdzielić w przyszłości świadczone przez Zainteresowanego na rzecz usługobiorcy z siedzibą w Niemczech usługi w taki sposób, by usługa magazynowa i administracji magazynowej była fakturowana na usługobiorcę z siedzibą w Niemczech, lecz z wykorzystaniem jego rejestracji w Polsce dla celów podatku VAT (na fakturze polski numer VAT) i jednocześnie usługa administracji paletami
Czy wykonywana w Polsce przez Spółkę usługa administracji paletowej świadczona na rzecz usługobiorcy z siedzibą w Niemczech, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT wg stawki 23%?
Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, iż w przypadku ponownego przekazania do dystrybucji książek, które zostały wcześniej pobrane i zwrócone przez Dystrybutora Wydawcy przed upływem 120 dni od ich pobrania, Wnioskodawca powinien rozpoznawać obowiązek podatkowy w opisanym powyżej modelu dystrybucji, zgodnie z art. 19 ust. 13 pkt 3 zdanie drugie ustawy o VAT, z chwilą wystawienia faktury na rzecz Dystrybutora
Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, iż w przypadku ponownego przekazania do dystrybucji książek, które zostały wcześniej pobrane i zwrócone przez Dystrybutora Wydawcy po upływie 120 dni od ich pobrania (dostawa i zwrot książek zostały odpowiednio udokumentowane fakturą i fakturą korygującą), Wydawnictwo powinno rozpoznawać obowiązek podatkowy w opisanym powyżej modelu dystrybucji, zgodnie z art. 19
Czy przychody ze sprzedaży wyrobów strefowych przez magazyny usytuowane poza terenem SSE korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych?