Interpretacja indywidualna z dnia 27 grudnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.857.2023.1.EC
Zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconej kwoty odstępnego.
Zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconej kwoty odstępnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, przeniesienia w ramach umowy cesji praw i obowiązków wynikających z Przedwstępnej Umowy Sprzedaży, w zamian za wynagrodzenie (Odstępne).
Skutki podatkowe zawarcia umowy cesji leasingu operacyjnego - jednorazowego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty za cesję umowy i niestosowania ograniczeń w zaliczeniu ww. wydatku do kosztów uzyskania przychodów.
Skutki podatkowe zawarcia umowy cesji leasingu operacyjnego.
Skutki podatkowe zawarcia umowy cesji leasingu operacyjnego.
1. Czy poniesione przez Wnioskodawcę koszty związane z remontem generalnym Lokalu, wymienione w stanie faktycznym opisanym we wniosku mogą zostać uwzględnione do KUP z tytułu najmu Lokalu? 2. Czy Wnioskodawca może ująć wszystkie dochody opisane we wniosku o interpretację (tj. dochód z najmu oraz dochód ze stosunku pracy) osiągnięte w bieżącym roku kalendarzowym w jednej deklaracji podatkowej (PIT-36
Kwota wypłaconego odstępnego, którą Wnioskodawczyni wraz z mężem otrzymała w związku z dobrowolnym opuszczeniem wynajmowanego lokalu mieszkalnego, stanowi przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 ww. ustawy.
W zakresie ustalenia czy w związku z planowaną transakcją cesji umowy leasingu Środka trwałego, przychodem Wnioskodawcy będzie wyłącznie Odstępne, jako przychód należny związany z prowadzoną działalnością gospodarczą opodatkowany zgodnie z art. 12 ust. 3 i art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Wnioskodawca w wyniku opuszczenia lokalu uzyskał przychód, który nie może być kwalifikowany do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, to tym samym nie będzie mógł skorzystać ze zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
w zakresie sposobu opodatkowania jednorazowej zapłaty (odstępnego)
1. Czy kwoty Odstępnego uiszczone przez Spółkę na rzecz Zbywcy będą podlegały zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów Spółki proporcjonalnie do okresu trwania poszczególnych umów najmu? 2. Czy w przypadku, gdy umowa najmu zostanie zawarta na czas nieokreślony, kwoty Odstępnego będą podlegały zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?
zwrot poniesionych wydatków przez osobę trzecią
Zakres sposobu opodatkowania jednorazowej zapłaty (odstępnego).
Zakres sposobu opodatkowania jednorazowej zapłaty (odstępnego).
Czy wydatkowana na podstawie faktury kwota netto stanowi koszt uzyskania przychodu w momencie poniesienia?
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z wypłatą odstępnego stanowiącego rekompensatę za przedterminowe rozwiązanie umowy najmu.
Czy w związku z zaistniałą sytuacją spółka będzie miała prawo do zaliczenia do kosztów bieżącego okresu niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcym środku trwałym?
Czy w związku z zaistniałą sytuacją spółka będzie miała prawo do zaliczenia do kosztów bieżącego okresu wartości kwoty odstępnego, która do tej pory nie została ujęta w kosztach podatkowych spółki?
Czy prawidłowo Spółka postąpiła uznając koszty cesji za koszty pośrednie przekraczające rok podatkowy zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dzieląc koszty cesji proporcjonalnie do upływu okresu najmu (na okres 10 lat) i księgując w koszty uzyskania przychodów w proporcji do okresu najmu?
Czy jednorazowe odstępne za najem lokalu użytkowego stanowi w całości koszty uzyskania przychodu w dacie jego poniesienia?
Czy odstępne z najem lokalu użytkowego stanowi w całości koszty uzyskania przychodu w dacie jego poniesienia?