Interpretacja indywidualna z dnia 16 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.50.2024.2.MC
Koszty uzyskania przychodów – zwrot podatku od wartości dodanej
Koszty uzyskania przychodów – zwrot podatku od wartości dodanej
1. Czy brytyjski podatek od wartości dodanej, który zawarty jest w cenie towarów zbywanych przez Spółkę stanowi przychód w polskim podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy brytyjski podatek od wartości dodanej, stanowiący dla Spółki podatek należny (do zapłaty do organu w Wielkiej Brytanii) może być uwzględniony w kosztach podatkowych Spółki?
Przychody i koszty uzyskania przychodów – zwrot podatku od wartości dodanej.
w zakresie ustalenia, czy podatek od wartości dodanej, który znajduje się na dokumentach potwierdzających poniesienie wydatków przez Spółę związanych z realizacją podróży służbowych pracowników stanowi koszt uzyskania przychodu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów całości wypłaconych pracownikowi należności, przy czym chodzi o możliwość ujęcia w ww. kosztach wartości w kwocie brutto.
dotyczy ustalenia czy w sytuacji opisanej we wniosku (wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów na terytorium Niemiec oraz import towarów na terytorium Niemiec) dla Wnioskodawcy kosztem uzyskania przychodów (proporcjonalnie do jego udziału w zyskach spółki komandytowej) będzie koszt nabycia towarów w kwocie netto, tj. bez niemieckiego podatku od wartości dodanej, podczas gdy należny podatek od wartości dodanej
Czy firma ma prawo uwzględniać w kosztach uzyskania przychodów ujęty na dowodach sprzedaży zagraniczny podatek od wartości dodanej z krajów w których nie jest zarejestrowanym podatnikiem, a więc nie może mieć pewności co do jego odzyskania? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy Spółka ma prawo uznać kwoty podatku od wartości dodanej zawarte w cenie zakupu towarów i usług, nabywanych przez pracowników Wnioskodawcy, w tym także w trakcie zagranicznych podróży służbowych, jako koszt uzyskania przychodów, przy założeniu, że Spółka nie zamierza występować o zwrot ww. podatku do zagranicznych organów podatkowych?
Zaliczenie podatku o charakterze podobnym do podatku od wartości dodanej zapłaconego za granicą do kosztów uzyskania przychodów, a po jego odzyskaniu do przychodów podatkowych.
1. Czy w związku z nabyciem Przedsiębiorstwa przez Wnioskodawcę: a. wystąpi wartość dodatnia firmy, o której mowa w art. 16g ust. 2 Ustawy CIT? b. wartość firmy podlegać będzie amortyzacji a odpisy amortyzacyjne będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?2. W jaki sposób powinna zostać ustalona przez Spółkę wartość początkowa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład
CIT - w zakresie skutków podatkowych nabycia przedsiębiorstwa przy zastosowaniu instytucji datio in solutum.
kwalifikacja do przychodów podatkowych zwróconego podatku od wartości dodanej (pytanie 2 oznaczone we wniosku)
udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów oraz przychodów podatkowych
1. Czy podatek od wartości dodanej zawarty w fakturach kosztowych wystawionych przez zagraniczne firmy stanowić będzie dla Spółki koszt uzyskania przychodu?2. Czy dokonany zwrot podatku od wartości dodanej w związku z zagranicznymi zakupami będzie stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
W jaki sposób można uwzględnić w deklaracji dot. Podatku dochodowego, zapłacony niemieckiemu urzędowi skarbowemu podatek opisany w rubryce 68, aby uniknąć zapłaty podatku dochodowego od należności, która finalnie nie została przez Wnioskodawcę zainkasowana?
W jakiej wartości (brutto/netto) należy ujmować w kosztach uzyskania przychodów zakup papieru?
Czy otrzymany w późniejszym terminie zwrot podatku od wartości dodanej stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy zapłacony w Niemczech podatek od wartości dodanej może stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu?
Czy podatek od wartości dodanej wyliczony od usługi transportu, płacony kwartalnie Niemczech będzie w opisanym powyżej przypadku stanowił koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób fizycznych w Polsce?, Czy zwrot podatku od wartości dodanej, otrzymany z niemieckiego urzędu skarbowego w przyszłym roku należy traktować jako przychód w dacie otrzymania?
Czy świadczenie usługi w zakresie księgowości, z wyjątkiem deklaracji podatkowych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?