Interpretacja indywidualna z dnia 13 września 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4019.8.2023.1.MAZ
Określenie przedmiotu opodatkowania podatkiem od sprzedaży detalicznej oraz sposobu ustalania podstawy opodatkowania
Określenie przedmiotu opodatkowania podatkiem od sprzedaży detalicznej oraz sposobu ustalania podstawy opodatkowania
Uznania wskazanych w aktualnym odpisie z KRS kodów PKD za wystarczające w celu określenia statusu kontrahenta jako podmiotu wskazanego w art. 12e ust. 3 ustawy.
Rabat Dodatkowy nie będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem CIT, który Wnioskodawca zobowiązany będzie wykazać w okresie rozliczeniowym w jakim zostanie wystawiona nota uznaniowa.
Określenie podstawy opodatkowania w sytuacji rejestracji na kasie rejestrującej sprzedaży własnej i kontrahenta
Określenie podstawy opodatkowania gdy sprzedaż detaliczna i sprzedaż inna niż detaliczna są ewidencjonowane na odrębnych kasach rejestrujących
Określenie podstawy opodatkowania gdy sprzedaż detaliczna oraz sprzedaż inna niż detaliczna są ewidencjonowane na jednej kasie rejestrującej
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości zbywanych składników majątku trwałego i obrotowego.
w zakresie rozpoznania przychodu z tytułu usług pośrednictwa handlowego
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Nie ma przeszkód prawnych, aby do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej zaliczać poniesione wydatki związane z eksploatacją samochodów testowych stanowiących towary handlowe, bez obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu, pod warunkiem jednak, że posiadają one cechy, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy wypłata dywidendy w formie rzeczowej, stanowiącej substytut świadczenia pieniężnego, może powodować u Wnioskodawcy (Spółki) powstanie przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny sprawy oraz przytoczone przepisy prawne stwierdzić należy, iż przychód uzyskany z odszkodowania, wypłaconego za części nieruchomości należącej do Wnioskodawczyni zajętej na cele realizacji inwestycji drogowej nie korzysta ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy Spółka jest obowiązana do ewidencjonowania obrotu z tytułu usług telekomunikacyjnych na rzecz osób fizycznych za pomocą kasy fiskalnej?
Czy można zaliczyć powstałą stratę w środkach obrotowych do kosztów podatkowych uzyskania przychodów w 2008 roku ?