Interpretacja indywidualna z dnia 24.05.2016, sygn. ITPB2/4511-197/16/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/4511-197/16/RS
Opodatkowanie renty wypadkowej z Niemiec.
Opodatkowanie renty wypadkowej z Niemiec.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczeń otrzymywanych z Niemiec.
Opodatkowanie renty wdowiej i sierocej z Niemiec. Korekta zeznań podatkowych.
Czy emerytury i renty z zagranicy wyrażone w walutach obcych, a wypłacane przez Bank świadczeniobiorcom w polskich złotych wg. kursu obowiązującego w Banku, należy traktować jako przychody w walutach obcych i w związku z tym stosować kurs średni NBP na podstawie art. 11a ust. 1 ustawy, do przeliczenia przychodu w celu pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Emerytury i renty z zagranicy wyrażone w walutach obcych, a wypłacane przez Bank świadczeniobiorcom w polskich złotych należy traktować jako przychody w walutach obcych i w związku z tym do przeliczenia przychodu w celu pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych Bank winien stosować kurs średni NBP na podstawie art. 11a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy istnieje możliwość odliczenia od podatku składki na ubezpieczenie zdrowotne pobranej od renty rodzinnej z Kanady?
Bank wypłaca emerytury i renty z zagranicy. Czy otrzymanie przez klientów Banku zwrotu zapłaconej i odliczonej składki na ubezpieczenie zdrowotne powoduje konieczność skorygowania przez Bank deklaracji PIT-4 za miesiące, za które klienci otrzymali zwrot składek oraz informacji PIT-11 za 2004 rok ?
Dotyczy opodatkowania dodatku do emerytury otrzymywanego z zagranicy. Dowodem potwierdzającym charakter tego świadczenia jest Meldebestatigung. Z przedstawionego przez podatnika stanu faktycznego wynika, iż w latach 1941-1946 przebywał i pracował w Austrii jako robotnik przymusowy. W okresie tym świadczył pracę na rzecz austriackiej firmy budowlanej. Przepracowane 49 miesięcy zostało wliczone do emerytury