Interpretacja indywidualna z dnia 20 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.290.2024.1.RMA
Sposób rozliczenia wpłacanych wadiów z tytułu przetargów dotyczących sprzedaży nieruchomości.
Sposób rozliczenia wpłacanych wadiów z tytułu przetargów dotyczących sprzedaży nieruchomości.
Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy zaliczenia wydatków robot budowlanych w bieżące KUP w dacie ich poniesienia
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na działalność o charakterze marketingowym.
Zwolnienie od opodatkowania sprzedaży nieruchomości.
Ustalenie, czy dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych, Spółka powinna zaliczać koszty ponoszone na wymienione cele do kosztów wytworzenia środków trwałych i zaliczać je do kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne, czy zaliczać je wprost do kosztów uzyskania przychodów.
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaconego wadium.
w zakresie: Czy przedmiot umowy koncesji stanowi długoterminowy projekt z zakresu infrastruktury publicznej, o którym mowa w art. 15c ust. 10 ustawy o PDOP?
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów poniesienie pewnego procentu zewnętrznych Kosztów przygotowania oferty przez Y S.A., w sytuacji, w której: - Y S.A. wygra przetarg oraz podpisze umowę z Wnioskodawcą na podwykonawstwo? - Y S.A. nie wygra przetargu, tym samym nie zawrze umowy na podwykonawstwo z Wnioskodawcą?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w stanie faktycznym przedstawionym we Wniosku, w przypadku nieodpłatnego udostępniania części nieruchomości, Wnioskodawca ma prawo zaliczyć, wartość kosztów ponoszonych w związku użytkowaniem nieruchomości tj. opłaty z tytułu dzierżawy, media i inne w zakresie dotyczącym nieodpłatnie udostępnionych nieruchomości do kosztów uzyskania przychodu w podatku
w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów związanych ze sporządzeniem projektu budowlanego oraz organizacją przetargu
Koszty uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego.
Czy koszty poniesione w związku z uznaniem zasadności odwołania - koszty postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 updop?
W ocenie organu brak jest podstaw do uznania kwoty wadium zatrzymanej przez Zamawiającego za koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust.1 updop.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconej Gwarantowi kwoty stanowiącej równowartość utraconego wadium
Prawo do korekty faktury dokumentującej otrzymane wadium do zera oraz do korekty deklaracji za okres, w którym Wnioskodawca uzyska potwierdzenie odbioru przez oferenta faktury korygującej w sytuacji odstąpienia oferenta od zawarcia umowy kupna-sprzedaży.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z przygotowaniem oferty przetargowej.
zakres możliwości przyjęcia tzw. kursu historycznego do przeliczenia przychodu z tytułu przedawnienia zobowiązania
Czy Spółka prawidłowo uznała, że: 1) wydatki wymienione w punktach 2, 7, 8, 10, 12, tj. m.in. związane z opracowaniem dokumentacji projektowej w tym koncepcyjnego, badań, sprawdzeń oraz sporządzeniem mapy geodezyjnej jako związane z czynnościami przygotowawczymi poniesione do czasu rozpoczęcia inwestycji stanowią koszty pośrednie (podatkowe koszty uzyskania przychodów)? 2) koszty wymienione w pkt 3
Czy koszty poniesione w związku z uznaniem zasadności odwołania koszty postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu w rozumieniu treści art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz.397 ze zm.)?
Czy utracona część wadium, w związku z odstąpieniem od przetargu, stanowi koszt uzyskania przychodu?
Czy wadium zapłacone w związku z uczestnictwem w przetargu, które nie zostało Spółce zwrócone, będzie dla Spółki stanowiło koszt uzyskania przychodów?
Czy koszty postępowania orzeczone przez Krajową Izbę Odwoławczą Spółka powinna uwzględniać w wartości początkowej środków trwałych czy zaliczać je wprost do kosztów uzyskania przychodów?
Czy opisane koszty podróży służbowych związanych z procedurą przetargową, koszty opłat pocztowych i notarialnych związanych z przygotowaniem i wysyłką dokumentacji przetargowej oraz koszty usług prawniczych związanych z postępowaniami przed Urzędem Zamówień Publicznych Spółka powinna uwzględniać w wartości początkowej środków trwałych czy zaliczać je wprost do kosztów uzyskania przychodów?
Czy można wystawić fakturę korygującą do faktury VAT , która dokumentowała wpłaconą zaliczkę wadium i z jaką datą należy wystawić fakturę korygującą?