Interpretacja indywidualna z dnia 13 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.354.2024.1.KFK
Brak prawa do odliczenia podatku z faktur dokumentujących zakup samochodów elektrycznych.
Brak prawa do odliczenia podatku z faktur dokumentujących zakup samochodów elektrycznych.
Brak prawa do odliczenia całości lub części podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki na najem samochodu osobowego lub inne wydatki dotyczące przedmiotowego samochodu, nabywane w ramach prowadzonej działalności.
Ustalenie, czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na dokapitalizowanie spółek (wydatków na nabycie udziałów / akcji spółek, podwyższenie kapitałów spółek, wniesienie dopłat do spółek oraz udzielenie oprocentowanej pożyczki spółkom), Wnioskodawca może i będzie mógł zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
1. Czy uzyskane w roku podatkowym dochody w części przeznaczonej oraz wydatkowanej na cele prowadzenia bieżącej działalności Spółki, polegającej na opracowaniu oraz produkcji Podręczników oraz Pomocy naukowych do nauki religii w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych, korzystają ze zwolnienia określonego w art. 17 ust. 1 pkt 4b w związku z art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. b ustawy o
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodów osiągniętych z działalności oświatowo-wychowawczej na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. a updop, oraz braku obowiązku sporządzania i składania zeznania CIT-8.
Zastosowania proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku na dotychczasowych zasadach oraz obowiązku zastosowania proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obowiązku stosowania proporcji, o której mowa w przepisie art. 86 ust. 2a ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy Wnioskodawca, jako Organizacja Pożytku Publicznego, ma obowiązek sporządzania i składania do właściwego Urzędu Skarbowego zeznania CIT-8 wraz z załącznikami oraz sprawozdania finansowego z zakresu prowadzonej działalności statutowej?
Czy Parafia przeznaczając środki na cele wymienione w pkt 3 zobowiązana jest do prowadzenia dokumentacji wymaganej przez przepisy podatkowe, ewidencji przychodów i wydatków i składania deklaracji CIT?
Czy Dom jako wyodrębniona kościelna jednostka organizacyjna może korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych, jeśli środki uzyskane za pobyt mieszkańców przekazuje do Parafii?
Czy dochody Parafii, w postaci otrzymanych od Domu dochodów z jego działalności mogą być wydatkowane na: - inwestycje, remonty i zakup środków trwałych dotyczących Domu, - pomoc w zapewnieniu wypoczynku dzieciom i młodzieży znajdującym się w potrzebie, - udzielanie pomocy osobom znajdującym w szczególnej potrzebie, - cele oświatowo- wychowawcze i kulturalne, - inwestycje sakralne w zakresie: rozbudowy
Czy dochody Parafii, w postaci otrzymanych od Domu dochodów z jego działalności, są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych z niegospodarczej działalności statutowej czy też z pozostałej działalności?
Podatek od towarów i usług w zakresie uwzględnienia w kalkulacji proporcji sprzedaży czynności niepodlegających ustawie o VAT i prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków dotyczących ogólnego funkcjonowania Urzędu oraz wydatków ponoszonych na projekt i realizację miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w oparciu o proporcję sprzedaży o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, w tym również
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku naliczania podatku należnego w związku z wykorzystaniem zakupionych towarów i usług do czynności niepodlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie uwzględnienia w proporcji sprzedaży Gminy obrotu wykazanego przez jednostki budżetowe.
zwolnienia przedmiotowe - art. 17 ust. 1 pkt 4 updop
Czy w świetle przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych Inkubator Przedsiębiorczości, jako jednostka budżetowa, ma obowiązek składania zeznania CIT-8?
1. Czy w zakresie zdarzenia przyszłego, przychód z tytułu kar umownych powstanie w dacie otrzymania wpłaty kary? 2. Czy będzie to przychód zwolniony od podatku od osób prawnych?
1. Czy wartość naliczonej kary umownej skompensowanej z fakturą za wykonane roboty budowlane stanowi w Ośrodku przychód zwolniony od podatku? 2. Czy przychód powstanie w dacie kompensaty?
Czy wyodrębnienie opisane w stanie faktycznym, pozwala na uznanie NZOZ-u, jako odrębnego podatnika podatku dochodowego od osób prawnych? Czy dochody uzyskiwane przez NZOZ (jako jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej wyodrębnioną od organu założycielskiego majątkowo, finansowo i organizacyjnie) i przeznaczone na działalność NZOZ, tj. na ochronę zdrowia będą podlegały zwolnieniu od
Czy dochód jednostki badawczo - rozwojowej, której celem statutowym jest działalność naukowa i techniczna, w części w której jest przeznaczony na te cele, wolny jest od podatku w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych mimo nowelizacji ustawy o jednostkach badawczo-rozwojowych z dnia 5 lipca 2007 r.
1) Czy w zeznaniu rocznym CIT-8/O: a) w poz. 9 - należy wykazywać jako zwolniony od pdop dochód z działalności gospodarczej (statutowej, pozostałej?), przeznaczany na działalność statutową Instytutu? a w sytuacji kiedy Instytut osiągnął stratę w polu tym należy wpisać "O" (zero)? b)należy wykazywać uzyskiwaną dotację budżetową, o której mowa w art. 17 ust. 1 pkt 47 updop? (pytanie oznaczone we wniosku
1. Czy w zaistniałej sytuacji, czyli w przypadku osiągnięcia przez Instytut dochodu tylko na części działalności gospodarczej (tylko na wynajmie pomieszczeń wolnych), oraz w sytuacji, gdy pozostała część działalności gospodarczej przyniosła stratę i to stratę większą niż dochód na działalności związanej z wynajmem, czyli globalnie cała działalność gospodarcza też przyniosła stratę, oraz spełniając