Interpretacja indywidualna z dnia 2 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.362.2024.1.KK
Sposób rozliczenia aportu infrastruktury, która powstanie w ramach Inwestycji.
Sposób rozliczenia aportu infrastruktury, która powstanie w ramach Inwestycji.
Podatkowe skutki wniesienia aportu przez Gminę do spółki (art. 6 pkt 1, podleganie opodatkowaniu, podstawa opodatkowania, pełne prawo do odliczenia).
Sposób rozliczenia aportu infrastruktury, która powstanie w ramach Inwestycji.
Czy w związku z planowanym przez wspólnika wkładem w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa do Spółki Wnioskodawczyni poniesie koszt, o którym mowa w treści art. 24d ust. 4 lit. c i d u.p.d.o.p.?
Opisany we wniosku zespół składników materialnych i niematerialnych tj. działalność w zakresie realizacji Inwestycji tj. kompleksu hotelowo-rekreacyjnego, na dzień podziału, nie będzie wypełniać wszystkich podstawowych przesłanek do uznania za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, bowiem nie będzie się cechował zdolnością do samodzielnego realizowania zadań gospodarczych
Braku wyłączenia transakcji aportu z opodatkowania podatkiem VAT jako zbycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, opodatkowania aportu Infrastruktury powstałej w wyniku realizacji inwestycji oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na jej realizację.
Czy transakcja będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu VAT niewyłączoną z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, w zakresie zwolnień z opodatkowania VAT, rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania dostawy, obniżenia podatku VAT i otrzymania zwrotu nadwyżki VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie aportu, ustalenia podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia.
Rozliczenie aportu inwestycji w zakresie modernizacji sieci ciepłowniczych.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportu, brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla tej czynności, prawo do odliczenia podatku od wydatków związanych z budowaną Infrastrukturą w ramach Inwestycji oraz sposobu realizacji prawa do odliczenia.
Podatkowe skutki wniesienia aportu do Spółki.
1. Czy przedstawione składniki majątkowe stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy podział Spółki będzie skutkował rozpoznaniem przychodu dla Spółki zgodnie z treścią art. 12 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 3h ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Nabywca ZCP ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu Towarów Zaimportowanych, dla których dług celny powstał po Dniu Transferu.
W zakresie kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów zakupu inwestycji w obcym środku trwałym (nakładów) oraz wskazania czy nabyta inwestycja w obcym środku trwałym (nakłady) może być uznana za zorganizowaną część przedsiębiorstwa
Dotyczy prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z poniesionymi wydatkami na realizację zadania inwestycyjnego.
Brak uznania przeniesionego majątku sklepu internetowego za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Opodatkowania czynności wniesienia aportu, braku możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla tej czynności, prawa do odliczenia podatku od wydatków związanych z budowaną Infrastrukturą w ramach Inwestycji oraz sposobu realizacji prawa do odliczenia.
Czy w przypadku realizacji nowej inwestycji w rozumieniu art. 2 pkt 1 lit. b Ustawy o WNI, przy kalkulacji wysokości przysługującego Spółce zwolnienia od podatku dochodowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o PDOP, w ramach uzyskanej DoW, Spółka może zaliczyć do wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą, o których mowa w § 8 ust. 1 Rozporządzenia WNI, wymienione powyżej nakłady na
1. Czy przedmiotem planowanej transakcji dotyczącej zbycia działalności w zakresie Wsparcia IT będzie zorganizowana część przedsiębiorstwa (dalej jako: „ZCP”) w rozumieniu (…) art. 4a pkt 4 ustawy o PDOP. (cześć pytania oznaczonego we wniosku Nr 1) 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 jest twierdząca, czy w przypadku wystąpienia dodatniej różnicy pomiędzy określoną ceną zakupu ZCP (obejmującą, m.in.
Brak opodatkowania odprowadzonej energii do sieci energetycznej wyprodukowanej przez Gminę oraz brak odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych przez Stowarzyszenie.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zawierających dane, w tym NIP przedsiębiorstwa w spadku; obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego z dokumentów wystawionych na przedsiębiorstwo w spadku oraz obowiązek dokonania korekty importu usług w swojej deklaracji pomimo, że import usług był rozpoznany przez przedsiębiorstwo w spadku.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją Inwestycji, która ma być przedmiotem aportu do Spółki w ramach zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
• nieuznanie wniesienia aportem Inwestycji do Spółki za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, • uznanie ww. czynności za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT, • prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji, • sposób realizacji prawa do odliczenia podatku naliczonego
Czy Dyskonto oraz Dodatkowe Wynagrodzenie obejmujące prowizję administracyjną oraz zwrot kosztów poniesionych przez SPV w ramach realizacji Transakcji Sekurytyzacji płacone przez Spółkę na rzecz SPV stanowią zyski przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 7 UPO Polska - Irlandia i w konsekwencji nie podlegają one opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce? - Czy płatności otrzymane przez