Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 12 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.450.1138.2020.3.IP
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE - wykonanie instalacji wentylacji w budynku mieszkalnym wielorodzinnym
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE - wykonanie instalacji wentylacji w budynku mieszkalnym wielorodzinnym
Czy jeżeli na fakturze za wcześniej opisane imprezy koszt jest łączny na wszystkich pracowników biorących udział w imprezie zasadne jest szacowanie kosztu na jednego pracownika przez określenie ogólnego kosztu imprezy przez liczbę pracowników biorących udział w imprezie i potrącanie od tak wyliczonego kosztu na jednego pracownika podatku dochodowego od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zakwalifikowania poniesionych wydatków jako kosztów zaniechanej inwestycji, oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków na nabycie lokalu.
Wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów dotyczących modernizacji budynku.
Koszty uzyskania przychodów, najem, amortyzacja, środek trwały, wydatek, remonty, ulepszenie, lokale, inwestycje w obcych środkach trwałych, inwestycje, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, spółdzielnie, wpisowe do spółdzielni
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty odpowiadającej niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcym środku trwałym.
przekazanie lokalu użytkowego na cele osobiste w formie darowizny będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT - Wnioskodawca nie jest zobowiązany dokonać korekty podatku naliczonego związanej ze zmianą przeznaczenia środka trwałego, w związku z upływem 5-cio letniego okresu korekty
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów
1. Czy prawidłowym pozostaje stanowisko Wnioskodawcy, iż po nabyciu lokalu mieszkalnego w drodze darowizny powinien on kontynuować dokonywanie odpisów amortyzacyjnych od inwestycji w obcym środku trwałym i ma prawo zaliczać w/w odpisy do kosztów uzyskania przychodów? 2. Czy prawidłowym pozostaje stanowisko Wnioskodawcy, iż amortyzując otrzymany w darowiźnie lokal nie ma on obowiązku wyłączenia z kosztów
dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy strata odpowiadająca niezamortyzowanej wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym, na którą składają się wydatki poniesione na prace adaptacyjne na dostosowanie zajmowanego na podstawie umowy najmu lokalu do potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej, może być zaliczana przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów
dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia w oparciu o proporcjonalny klucz alokacji, wyliczony jako stosunek powierzchni likwidowanej części lokalu do całej powierzchni lokalu, wartości początkowej środków trwałych/inwestycji w obcym środku trwałym w przypadku częściowej ich likwidacji, gdy wartość początkowa (cena nabycia) likwidowanych części nie jest znana.
Czy wydatki na przeprowadzony przez spółkę remont wynajętego lokalu powinny zostać zaliczone jako inwestycja w obcym środku trwałym, czy też może stanowić bieżące koszty firmy, związane z przywróceniem wynajętego lokalu do stanu pierwotnego?
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów stratę odpowiadającą niezamortyzowanej inwestycji w obcych środkach trwałych, w momencie ich likwidacji? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Czy nie w pełni zamortyzowaną część wydatków poniesionych na inwestycję w obcym środku trwałym Spółka może uwzględnić w kosztach uzyskania przychodów w dacie zaprzestania użytkowania inwestycji w obcym środku trwałym w związku rozwiązaniem umowy najmu zawartej na czas nieokreślony?
W tym sensie, co do zasady, każde tego rodzaju przedsięwzięcie zmierzające do zapobieżenia powstania takiej sytuacji, powinno być postrzegane jako prowadzące do zachowania bądź zabezpieczenia źródła przychodów, a związane z tym koszty, jako koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p. Przedstawiony wyżej kierunek wykładni analizowanych przepisów, tj. art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p uwzględnia
Czy nieumorzona wartość inwestycji w obcym środku trwałym stanowi dla Spółki - we wszystkich wymienionych przypadkach - koszt uzyskania przychodu na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Jakie są możliwości zaliczenia do K.U.P. niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcym środku trwałym?
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu niezamortyzowaną wartość inwestycji w obce środki trwałe w formie nakładów adaptacyjnych poczynionych na wynajmowane (wydzierżawiane) budynki i lokale, w związku z wyzbyciem się praw najmu (rozwiązaniem lub innym zakończeniem umów najmu) przed upływem pełnego okresu amortyzacji tych inwestycji przez Wnioskodawcę?
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu niezamortyzowaną wartość inwestycji w obce środki trwałe w formie nakładów adaptacyjnych poczynionych na wynajmowane (wydzierżawiane) budynki i lokale, w związku z wyzbyciem się praw najmu (rozwiązaniem lub innym zakończeniem umów najmu) przed upływem pełnego okresu amortyzacji tych inwestycji przez Wnioskodawcę?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, w związku z planowanym zakończeniem umów najmu lokali, w których Spółka poczyniła określone nakłady inwestycyjne, rozpoznane, jako inwestycje w obcych środkach trwałych, Spółka ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów tej części poniesionych nakładów, która nie została zaliczona do kosztów uzyskania przychodów poprzez podatkowe odpisy amortyzacyjne
Dot. możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcym środku trwałym oraz skutków podatkowych stwierdzenia nieważności umowy najmu oraz zwrotu z tego tytułu poniesionych nakładów na inwestycję w obcym środku trwałym, od których dokonywane są odpisy amortyzacyjne.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, w związku z zakończeniem umów najmu lokali, w których Spółka poczyniła określone nakłady inwestycyjne, rozpoznane jako inwestycje w obcych środkach trwałych, Spółka ma prawo do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów tej części poniesionych nakładów, która nie została zaliczona do kosztów uzyskania przychodów poprzez podatkowe odpisy amortyzacyjne, w momencie
Czy dochód Wspólnoty Mieszkaniowej uzyskany z ulokowania wolnych środków w funduszu inwestycyjnym jest zwolniony z podatku?
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość niezamortyzowanej inwestycji w obcym środku trwałym, w momencie opuszczenia lokalu i rozwiązania umowy najmu?