Interpretacja indywidualna z dnia 4 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.393.2024.1.MM
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem świadczeń z ZFŚS pracownikom, emerytom i rencistom.
Obowiązek płatnika w związku z przekazywaniem świadczenia emerytom i rencistom.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem imprezy i wycieczki integracyjnej oraz biletów i karnetów pracownikom, emerytom i rencistom.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem imprezy i wycieczki integracyjnej oraz biletów wstępu i karnetów pracownikom, emerytom i rencistom.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem/sfinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistom z ZFŚS wycieczki integracyjnej, sfinansowaniem spotkania integracyjnego oraz dofinansowaniem/sfinansowaniem biletów i karnetów.
Obowiązki płatnika dotyczące sposobu opodatkowania świadczeń z ZFŚS sfinansowanych pracownikom, emerytom i rencistom
Obowiązki płatnika związane z dofinansowaniem w oparciu o kryteria socjalne wycieczek/wczasów, spotkań o charakterze integracyjnym oraz dofinansowanie/sfinansowanie biletów/karnetów dla pracowników, emerytów, rencistów i uprawnionych członków rodzin.
Obowiązki płatnika ciążące na Szkole w związku ze finasowaniem świadczeń z ZFŚS dla pracowników, emerytów i rencistów.
Obowiązki płatnika wynikające z dofinansowania z ZFŚS wycieczki integracyjnej organizowanej dla pracowników, dofinansowania lub sfinansowania spotkania integracyjnego połączonego z konsumpcją i częścią artystyczną dla osób uprawnionych oraz dofinansowania pracownikom karnetów.
WIS USŁUGA – trening fitness online dla grupy osób
WIS USŁUGA – sprzedaż karnetów uprawniających do wzięcia udziału w zajęciach tanecznych z tańca nowoczesnego z instruktorem
stawka podatku VAT dla pojedynczych wejść, karnetów czasowych oraz sprzedaży hurtowej usługi siłowni, squash, sauny, zajęć fitness i usługi masażu (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Stawki podatku VAT dla sprzedaży biletów/karnetów wstępu na siłownię uprawniających do korzystania z infrastruktury technicznej służącej do poprawy wydolności sprawności psychofizycznej oraz stawki podatku VAT dla sprzedaż biletów/karnetów wstępu na salę aerobiku gdzie odbywać się będą zajęcia; aerobiku, zumby, pilatesu, jogi, boksu, judo, crossfit-u, zajęcia ze sztuk walki typu: boks, judo, zajęcia
stawka podatku VAT dla usługi wstępu związanej z rekreacją ruchową i poprawą kondycji fizycznej
Stawka podatku karnety i bilety, wstęp na siłownię, SPA, basen, do sauny.
1. Jaką stawką podatku VAT opodatkowana jest sprzedaż usługi wstępu na siłownię w formie jednorazowych wejściówek oraz karnetów upoważniających do wielokrotnych wejść (usługa nr 1)? 2. Jaką stawką podatku VAT opodatkowana jest sprzedaż usług w zakresie treningów personalnych z wykwalifikowanymi trenerami (usługa nr 2)?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na karnety wejściowe na basen i imprezy sportowe, paczki i bony towarowe dla pracowników oraz wigilię pracowniczą.
Czy istnieje możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków w postaci kart umożliwiających pracownikom korzystanie z zajęć i obiektów sportowych?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym (winno być zdarzeniu przyszłym) wydatki związane z zakupem dla pracowników kart umożliwiających bezpłatne korzystanie z różnego rodzaju obiektów i zajęć sportowych, będą stanowiły dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
Czy koszt zakupu kart umożliwiających pracownikom korzystanie z obiektów i zajęć sportowych stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
Czy koszty ponoszone przez pracodawcę na rzecz pracowników w postaci dofinansowania uczestnictwa w zajęciach sportowych, rekreacyjnych poza godzinami pracy, przy zaliczaniu wartości takich świadczeń do wynagrodzenia tych osób (wliczane są do podstawy opodatkowania i do składek ZUS) stanowią koszt uzyskania przychodu dla firmy?