Interpretacja indywidualna z dnia 29 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.877.2023.1.MB
Koszty uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości otrzymanej w wyniku darowizny.
Koszty uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości otrzymanej w wyniku darowizny.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania umowy polsko-niemieckiej w przypadku odsetek wypłacanych na rzecz oddziału niemieckiego banku w Hong Kongu.
Opodatkowanie dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej podatkiem liniowym według stawki 19%.
Czy w związku z faktem, że czynność dokonana w dniu xx maja 2008 r. między Wnioskodawcą a Jego rodzicami była faktycznie czynnością odpłatną, to czy przysługuje Zainteresowanemu prawo do ustalenia podstawy do obliczenia podatku dochodowego w wysokości 19%, z prawem do pomniejszenia podstawy do opodatkowania o faktycznie zapłacone wierzytelności w kwocie 364 464,99 zł z tytułu udzielonego na rzecz rodziców
1. Czy odsetki od otrzymanego przez współmałżonków (osoby fizyczne) kredytu, przeznaczonego na realizację inwestycji będą kosztem uzyskania przychodów, w części przypadającej na działalność gospodarczą? 2. Czy po zakończeniu inwestycji zapłacone odsetki, w części przypadającej proporcjonalnie do powierzchni, w której prowadzona będzie działalność gospodarcza, będą kosztem uzyskania przychodu?
Sprzedaż nieruchomości nabytej w 2007 r. Czy do kosztów uzyskania przychodu Wnioskodawca może w kwocie proporcjonalnej do części zbytej nieruchomości zaliczyć również pozostałe koszty, które poniósł przy jej nabyciu tzn.: koszty aktu notarialnego przy zakupie nieruchomości, podatek od czynności cywilnoprawnych zapłacony przy zakupie nieruchomości, koszty wydatków, który zobowiązany był ponieść w celu
Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości w 2008 r. nabytej w 2008 r. w drodze darowizny, w kontekście poniesionych wydatków.
Czy Wnioskodawca może uznać za koszty uzyskania przychodów odsetki i prowizje od uruchomienia pożyczki oraz inne opłaty związane z tą pożyczką?
Czy Wnioskodawca może uznać za koszty uzyskania przychodów odsetki i prowizje od uruchomienia pożyczki oraz inne opłaty związane z tą pożyczką?
Czy zapłacone odsetki od kredytu zaciągniętego na zakup lokalu mieszkalnego po oddaniu go do używania będą w całości kosztem uzyskania przychodów, mimo, że kredyt nie był zaciągnięty na firmę, a na osoby prywatne?
Czy Wnioskodawca prawidłowo ustalił wysokość podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowionych hipotek wysokości 2 x19 zł?
Kiedy koszty finansowe związane z umowami pożyczek dla Spółki od jej udziałowców należy potraktować jako koszty podatkowe? Czy z chwilą wypłaty tych odsetek?Czy koszty związane z kredytami bankowymi obrotowymi nieodnawialnymi (tj. koszty odsetek od kredytów, koszty prowizji od kredytów, koszt wynagrodzenia brutto dla inspektora nadzoru bankowego, a także podatek od czynności cywilnoprawnych, opłata
Czy ustanowienie hipoteki i zaciągnięcie zobowiązania wekslowego przez wspólników Spółki na zabezpieczenie zaciąganego przez Spółkę kredytu może być traktowane jako nieodpłatne otrzymanie świadczeń w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w razie przejęcia lub przystąpienia do długu w opisanym stanie faktycznym, uzasadnione będzie zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kwoty zapłaconych odsetek od kapitału kredytu i pożyczki w momencie dokonania przez Podatnika faktycznej zapłaty odsetek.
Czy w związku z wykonywaną działalnością podatnik ma prawo zaliczyć w koszty prowadzonej działalności gospodarczej wydatki poniesione w związku z otrzymaniem kredytu pod hipotekę domu jako osoba prywatna, przeznaczając te środki na dokończenie inwestycji nowowybudowanego budynku handlowo-usługowego, który zostanie przeznaczony w ramach prowadzonej działalności gospodarczej pod wynajem ?
Czy stawka podatku PCC od ustanowienia hipoteki zwykłej powinna wynosić 19 zł?
W dniu 15.12.2003r. zakupiłam samochód z homologacją, a w dniu 22.12.2003r. zainstalowałam w nim instalację gazową. Samochód wprowadziłam do ewidencji środków trwałych w grudniu 2003r.Czy mogę w grudniu zaliczyć do kosztów uzyskania 30 % wartości początkowej samochodu, zgodnie z art. 22k ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?Jeśli samochód kupiłam na kredyt z 10 % wkładem własnym,