Interpretacja indywidualna z dnia 13.06.2011, sygn. IBPBII/1/415-233/11/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-233/11/MK
Jakie są skutki podatkowe zwrotu przez spółdzielnię mieszkaniową wydatków poniesionych na wymianę okien?
Jakie są skutki podatkowe zwrotu przez spółdzielnię mieszkaniową wydatków poniesionych na wymianę okien?
Czy podatnik może odliczyć od podatku w zeznaniu podatkowym za 2005 r. w ramach ulgi remontowej udział w kredycie zaciągniętym przez wspólnotę mieszkaniową ?
Czy podatnik może odliczyć od podatku w zeznaniu podatkowym za 2005 r. w ramach "ulgi remontowej" udział w kredycie zaciągniętym przez wspólnotę mieszkaniową ?
Czy możliwe jest skorzystanie z ulgi remontowo - modernizacyjnej na podstawie faktury, jeżeli wpłaty wynikającej z faktury dokonano w roku następnym?
Czy podatnik może odliczyć od podatku dochodowego w ramach tzw. ?ulgi remontowo-modernizacyjnej? wpłaty na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej związane z lokalem wykorzystywanym jako pracownia malarska, do którego posiada tytuł prawny?
Czy podatnik dokonujący wielokrotnych wpłat na fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej może w całości odliczyć je od podatku w ramach ulgi remontowej?
Czy informacja dołączona do książeczki czynszowej za miesiąc październik 2005 r. o włączeniu przez Spółdzielnię Mieszkaniową funduszu termorenowacji do funduszu remontowego z ważnością od 1 stycznia 2005 r. upoważnia do odliczania wydatków na ten cel za cały 2005 r. ?
1. Czy wnioskodawcy spełniaja warunki do zachowania ulgi z tytułu systematycznego oszczędzania w kasie mieszkaniowej jeżeli środki zgromadzone w tejże kasie zostały przez nich wycofane po okresie systematycznego oszczędzania i przeznaczone na: na zakup działki budowlanej, na zakup projektu budowlanego, remont i modernizaję lokalu mieszkalnego i wpłaty na fudusz remontowy.2. Czy w przedstawionym przypadku
Podatnik zwrócił się z zapytaniem o możliwość odliczenia od podatku dochodowego od osób fizycznych za 2005 rok wydatków poniesionych w 2005 roku na remont i modernizację własnego lokalu mieszkalnego w związku z zakupem materiałów budowlanych poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, tj. w Niemczech. Na zakupiony materiał podatnik otrzymał "rachunek-fakturę VAT".
czy żona mogła brać po ślubie na swoje imię i nazwisko faktury dokumentujące wydatki za materiały użyte do remontu budynku mieszkalnego stanowiącego osobisty majątek męża i odliczyć je od swojego podatku, a mąż brać faktury na siebie i również odliczyć je od swojego podatku?
Czy wpłacona dobrowolnie kwota może być odliczona w zeznaniu rocznym w ramach ulgi mieszkaniowej?
Czy przysługuje prawo do odliczenia od podatku dochodowego za 2005 rok wydatku poniesionego w 2005 roku na podstawie faktury wystawionej w 2003 roku i wyroku sądowego z 2005 roku?
Dotyczy możliwości odliczenia od podatku w zeznaniu podatkowym za 2005 r. poniesionych wydatków na remont i modernizację lokalu mieszkalnego potwierdzonych fakturą VAT wystawioną w m-cu lutym 2006 r. z datą sprzedaży listopad 2005 r.
Niniejszym zwracam się z prośbą o wyjaśnienie czy faktura zaliczkowa VAT (płatna w 100%), wystawiona w grudniu 2005r., z tytułu zakupu materiałów budowlanych, upoważnia mnie jako osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej do odliczenia wydatkowanej kwoty od podatku, z tytułu dochodów za rok 2005.
Dotyczty możliwości odliczenia wydatków na remont lokalu mieszkalnego na podstawie faktury VAT.
Czy można skorzystać z ulgi remontowej w sytuacji, gdy decyzja wystawiona jest po okresie rozliczeniowym?
Czy dowód poniesienia w/w kosztu może stanowić podstawę odliczenia 19% tej kwoty w zeznaniu rocznym za 2005r?
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego limit wydatków mieszkaniowych poniesionych przez Panią po 23 maja 2005r. stanowi różnicę między limitem 5.670,00 zł. a odliczeniami poprzedniego właściciela tj. 1744,43 zł., czy też przysługuje Pani cały limit odliczeń na lata 2003 2005 oraz czy poprzedni właściciel może odliczyć wpłaty na fundusz remontowy poniesione do 22 maja 2005r.
Podatnik ma wątpliwości, czy wszystkie wyszczególnione wydatki w piśmie (111 pozycji) mogą zostać odliczone od podatku w ramach ulgi remontowej; - jeżeli nie wszystkie, to których nie wolno odliczyć.
Sposób zastosowania prawa podatkowego w sprawie odliczenia od podatku zakupu i wymiany stolarki okiennej.
Czy można odliczyć w zeznaniu rocznym zakup materiałów do remontu budynku mieszkalnego w przypadku posiadania faktury VAT skorygowanej notą korygującą w zakresie całkowitej zmiany nabywcy towaru?
Czy wydatek poniesiony na zakup kuchenki gazowej, udokumentowany paragonem fiskalnym, może być odliczony w ramch ulgi remontowej?
Czy w ramach ulgi remontowej można odliczyć fundusz remontowy jeżeli tytułem prawnym do lokalu mieszkalnego jest umowa użyczenia a wszelkie koszty związane z używaniem lokalu ponosi osoba biorąca w używanie przedmiotowy lokal ?
czy będę mogła skorzystać z odliczenia od podatku dochodowego za 2005 rok w ramach ulgi remontowej, wydatku poniesionego na zakup drzwi wejściowych do lokalu, w przypadku gdy kontrahent nie wystawił mi faktury VAT?