Interpretacja indywidualna z dnia 27.06.2014, sygn. ILPB2/415-418/14-2/WS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-418/14-2/WS
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ciążących na Spółce obowiązków.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ciążących na Spółce obowiązków.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym powstające różnice w płatnościach będą stanowiły odpowiednio przychody i koszty podatkowe czy też będą to różnice neutralne podatkowo?
Czy w związku z wypłatą wspólnikowi Spółki dywidendy w walucie obcej (euro) w kwocie stanowiącej równowartość kwoty dywidendy w polskich złotych określonych w Uchwale, powstają różnice kursowe?
Czy przyjęte przez Spółkę dla celów podatkowych, na podstawie art. 15a Updop, kursy walut dla ustalenia różnic kursowych są prawidłowe, tzn. czy w przypadku zaciągnięcia kredytu przez Spółkę prawidłowe jest przyjęcie następujących kursów: - otrzymanie kredytu - kurs sprzedaży banku, z którego usług Spółka korzysta, - spłaty kredytu - kurs kupna banku, z którego usług Spółka korzysta.
Czy przewalutowania pożyczki z Euro na polskie złote wg kursu wyższego niż kurs, po jakim przedmiotowa należność została przeliczona na polskie złote w księgach Spółki, spowoduje powstanie w którymkolwiek momencie dodatnich różnic kursowych stanowiących przychód na gruncie updop?
Mając na uwadze przedstawiony powyżej stan faktyczny, pojawia się pytanie dotyczące wykładni przepisów art. 15a w zw. z art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a konkretnie: czy wspomniana różnica będzie efektywna podatkowo, tj.:- czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość nieuregulowanego zobowiązania w dniu jego powstania będzie wyższa niż złotówkowa wartość tego zobowiązania w dniu jego
interpretacja dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie przeliczenia kwot wyrażonych w EUR na fakturze korygującej wg kursu historycznego.
dotyczące zaistniałego stanu faktycznego oraz stanu przyszłego: Czy dokonanie przewalutowania otrzymanej przez spółkę komandytową pożyczki z euro na PLN wg kursu niższego niż kurs, po jakim przedmiotowe zobowiązanie zostało ujęte dla celów podatkowych w księgach spółki komandytowej, powoduje powstanie przychodu podatkowego dla wnioskodawcy? A jeśli tak, to jakie kursy należy zastosować do wyliczenia
dotyczy wyliczenia różnic kursowych według kursu średniego Narodowego Banku Polskiego z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego wpływ waluty na rachunek dewizowy w świetle przepisu art. 15a ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)
Jak zaewidencjonować: 1) koszt własny sprzedanego pojemnika? 2) zobowiązanie wobec kontrahenta zagranicznego? 3) różnice kursowe wynikające z zapłaty za Invoice? Spółka sprzedaje pojemniki z polietylenu na odpady komunalne. Zamawia towar u producenta z siedzibą w Niemczech i otrzymuje fakturę za towar w Euro. Spółka pokrywa koszt transportu towaru do Polski fakturę wystawia polska firma transportowa
Spółka nabywa towary i usługi z krajów Unii Europejskiej oraz importuje towary z państw spoza Unii, na które otrzymuje dowód odprawy celnej JDA SAD. Spółka dokonuje też sprzedaży do krajów Unii i eksportuje towar. Czy prawidłowo przelicza zobowiązania do 31.12.2006 r. i przychody w walutach obcych do 31.12.2006 r. i po tej dacie, oraz oblicza różnice kursowe? 1472/ROP1/423-132/07/RM, postanowienie
Wspólnicy Spółki zwrócili się z zapytaniem czy powyższych przeliczeń dokonują prawidłowo tj. według prawidłowych dat.
Sposób przeliczania kwot wykazywanych na fakturach w walutach obcych w przypadku importu i eksportu towarów.
Dotyczy zastosowania kursu waluty obcej przy wystawianiu faktury zaliczkowej i końcowej w przypadku, gdy otrzymana zaliczka ma miejsce w tym samym okresie rozliczeniowym co eksport towarów.
Dotyczy zastosowania kursu waluty obcej przy wystawianiu faktury końcowej dot. eksportu towarów w przypadku gdy otrzymana zaliczka na poczet eksportu towarów ma miejsce w innym okresie rozliczeniowym niż eksport towarów.
Zastosowanie kursu waluty obcej przy przy wystawianiu faktury zaliczkowej i końcowej w przypadku, gdy otrzymana zaliczka na poczet eksportu towarów ma miejsce w innym okresie rozliczeniowym niż eksport towarów.
Czy wskutek transakcji, w której Spółka nie przelewa środków z tytułu zwrotu pożyczki na konto Wierzyciela, lecz zleca wykonanie takiego przekazu Kredytodawcy, realizują się podatkowo różnice kursowe powstałe w związku z odmiennym kursem waluty w dniu zaciągnięcia pożyczki od Wierzyciela (na zakup środka trwałego) i dniu przelewu środków na jego rachunek?
Dotyczy sposobu przeliczania kwot wyrażonych na fakturach w walutach obcych w przypadkach dokonywania nabyć wewnątrzwspólnotowych oraz dostaw do krajów Unii Europejskiej oraz w przypadku sprzedaży eksportowej.
treść pytania: "Czy dla potrzeb podatku od towarów i usług, wartość wykazaną w fakturze dokumentującej eksport należy przeliczyć według kursu z dnia powstania obowiązku podatkowego, tj. z daty potwierdzenia przez właściwy urząd celny określony w przepisach celnych wywozu towaru poza terytorium Wspólnoty Europejskie, czyli z dokumentu SAD?"
W jaki sposób prawidłowo dokumentować i rozliczać transakcje dla celów podatku od towarów i usług w przedstawionym stanie faktycznym (dot. kontraktów współfinansowanych ze środków unijnych) ? RO/443/91/1/2005, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Jaki kurs należy zastosować do przeliczenia faktur zaliczkowych oraz faktury ostatecznej na sprzedaż wyrobu?
Z jakiego dnia zastosować kurs średni NBP do przeliczenia wystawionej faktury eksportowej,Dokumenty uprawniające do zastosowania stawki 0% przy eksporcie towarów,Miesiąc ewidencjonowania eksportu towarów.
Z jakiego dnia zastosować kurs średni NBP przy eksporcie towaru do obliczenia przychodu, czy z daty wystawienia faktury eksportowej (13.09.2005 r.), czy z daty dokumentu celnego SAD (14.09.2005 r.) czy może kurs z dokumentu celnego SAD?