Interpretacja indywidualna z dnia 6 czerwca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.342.2023.1.AD
Możliwości wypłaty niewykorzystanej ulgi uczniowskiej w formie pieniężnej.
Możliwości wypłaty niewykorzystanej ulgi uczniowskiej w formie pieniężnej.
w zakresie nabycia prawa do niewykorzystanej przez spadkodawcę ulgi za wyszkolenie uczniów
Nabycie prawa do niewykorzystanej przez spadkodawcę ulgi z tytułu wyszkolenia uczniów.
nabycie prawa do niewykorzystanej przez spadkodawcę ulgi z tytułu wyszkolenia uczniów
nabycie prawa do niewykorzystanej przez spadkodawcę ulgi z tytułu wyszkolenia uczniów
1. Czy w składanym zeznaniu podatkowym PIT-36 za 2017 r. rozliczając przychody z działalności gospodarczej Wnioskodawczyni ma prawo skorzystać z odliczenia niewykorzystanej przez jej zmarłego męża ulgi uczniowskiej? 2. W którym momencie doszło do nabycia prawa do ulgi uczniowskiej przez Wnioskodawczynię w momencie nieodpłatnego przekazania całego przedsiębiorstwa prowadzonego do tej pory w ramach spółki
Czy przy opodatkowaniu dochodów z prowadzonej obecnie przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej będzie On mógł skorzystać z ulgi z tytułu wyszkolenia uczniów, którą nabył Jego zmarły ojciec?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie nabycia prawa do niewykorzystanej przez spadkodawcę ulgi z tytułu szkolenia uczniów.
Czy otrzymane dofinansowanie korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. l pkt 129 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Jeżeli otrzymane dofinansowanie korzysta ze zwolnienia w/w to jak należy stosować art. 23 ust. l pkt 56 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych skoro nie ma możliwości przyporządkowania otrzymanego dofinansowania bezpośrednio do poniesionych kosztów?
Czy żona może skorzystać z ulgi podatkowej (ulgi uczniowskiej), która przysługiwała zmarłemu mężowi?
1. Czy wydatki sfinansowane na kształcenie ucznia z okresu dwóch lat (2005 - 2007) z własnych dochodów firmy i zaksięgowane w kosztach uzyskania przychodów, powinny być w dacie otrzymania dotacji skorygowane o wysokość otrzymanego dofinansowania? 2. Czy w dacie otrzymania dofinansowania kosztów kształcenia młodocianego pracownika należy dokonać korekty kosztów poniesionych z własnych dochodów firmy
Czy powyższe dofinansowanie stanowi przychód z działalności gospodarczej Wnioskodawcy?
Czy otrzymana dotacja na podstawie załączonej decyzji korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy Wnioskodawca powinien korygować koszty uzyskania przychodów w związku z treścią art. 23 ust. 1 pkt 56 jeżeli nie jest możliwe jednoznaczne przyporządkowanie otrzymanej dotacji z ponoszonych wydatków. Dotacja została wykorzystana na cele
Czy otrzymana dotacja (ulga) związana z wyszkoleniem uczniów jest przychodem, który należy uwzględnić w podatkowej księdze przychodów i rozchodów oraz czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy otrzymaną kwotę dofinansowania do kosztów kształcenia młodocianego pracownika po zakończonym szkoleniu należy zaksięgować jako przychód z tytułu prowadzonej działalności?
Czy dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia młodocianego pracownika w ramach przygotowania zawodowego podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy otrzymyane dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianego pracownika jest przychodem opodatkowanym podatkiem dochodowym?
Pytanie dotyczty odliczenia ulgi uczniowskiej od podatku dochodowego od osób fizycznych z działalności gospodarczej oraz od zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów z najmu.
Czy podatek wynikający z najmu lokalu można pomniejszyć co miesiąc o niewykorzystaną ulgę uczniowską?
Czy na dotychczasowych zasadach zachowane zostanie nabyte prawo do odliczenia ulgi za wyszkolenie uczniów?
Czy niewykorzystana ulga uczniowska przyznana podatnikowi w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej w formie karty podatkowej - zlikwidowanej dnia 27.12.2004 r. - może być odliczona od:1) zryczałtowanego podatku dochodowego za rok 2005 - należnego od osiaganych przychodów z tytułu umowy najmu w sytuacji, gdy umowa najmu nie jest zawarta w ramach prowadzonej pozarolniczej
1. Jakie są prawa i obowiązki następców prawnych w przypadku przekształcenia firmy na imię obojga małżonków w spółkę cywilną małżeńską? 2. Czy po przekształceniu firmy na imię obojga małżonków w spółkę cywilną małżeńską, spółka może kontynuować odpisy amortyzacyjne oraz ulgi z tytułu wyszkolenia uczniów?