Interpretacja indywidualna z dnia 9 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.805.2021.1.IR
poprawności wystawionych i otrzymanych faktur (pytania oznaczone w uzupełnieniu wniosku nr 3a i 3b)
poprawności wystawionych i otrzymanych faktur (pytania oznaczone w uzupełnieniu wniosku nr 3a i 3b)
stwierdzenie, czy dokument informacyjny, o którym mowa w opisie zdarzenia przyszłego nr 1 i nr 2, stanowi fakturę w rozumieniu ustawy, brak obowiązku zapłaty kwoty podatku z dokumentu informacyjnego, o którym mowa w opisie zdarzenia przyszłego nr 1 i nr 2, na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy,
Prawidłowości posługiwania się przez osobę fizyczną danymi na fakturach, o których mowa w art. 106e ust. 1 pkt 3 (imiona i nazwiska lub nazwy podatnika i nabywcy towarów lub usług oraz ich adresy).
Braku obowiązku wykazywania na fakturze podstawy prawnej zwolnienia od podatku.
Czy w związku z ww. uregulowaniami obowiązującymi operatorów publicznych (wyznaczonych) w zakresie dokumentowania usług pocztowych w obrocie międzynarodowym, Wnioskodawca zobowiązany jest do wystawiania faktur w myśl art. 106 ustawy o VAT z tytułu pobierania opłat za koszty związane z nadchodzącą pocztą międzynarodową, opłat tranzytowych oraz opłat z tytułu usług płatniczych?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktury, na której adres nabywcy jest podany w wersji skróconej, tj. nazwa ulicy jest niepełna.
prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury VAT dokumentującej nabycie działki przeznaczonej na cele prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej.
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Ewidencjonowanie sprzedaży za pomocą kwitariusza przychodowego zamiast kasy rejestrującej, a następnie w późniejszym terminie ewidencjonowanie za pomocą kasy rejestrującej i wystawianie paragonu, który załączany ma być do kopii kwitariusza.
określenie miejsca świadczenia, wystawienie faktury, wykazanie w deklaracjach usług świadczonych przez Wnioskodawcę na rzecz podmiotu posiadającego siedzibę w Wielkiej Brytanii
Wycofanie do majątku prywatnego całego przedsiębiorstwa osoby fizycznej, a następnie sprzedaż tego majątku poza prowadzoną działalnością gospodarczą innemu podmiotowi opodatkowanie i dokumentowanie transakcji.
Podatek od towarów i usług w zakresie konsekwencji podatkowych z tytułu zamieszczania na fakturach adnotacji do celów reklamowych oraz do celów reklamowych kupującego .
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku naliczonego i należnego w związku z dodatkowymi opłatami za dostawę mediów do najmowanych lokali mieszkalnych i użytkowych.
zamieszczanie danych sprzedawcy w przypadku prywatnego wynajmu lokali przez podatnika VAT.
w zakresie prawidłowości umieszczanego adresu na fakturach VAT
Dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży w trybie postępowania egzekucyjnego nieruchomości zabudowanej należącej do dłużnika Spółki E. sp. z o.o. oraz sposobu udokumentowania tej transakcji.
Czy przepisy Rozporządzenia oraz ustawy o VAT w brzmieniu obowiązującym do końca 2013 r. należy interpretować w ten sposób, że dla udokumentowania udzielenia Rabatu, Spółka może wystawiać fakturę korygującą zawierającą wyłącznie elementy treści wymienione w § 13 ust. 3 i 8 Rozporządzenia?
Nazwa na fakturze osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą w przypadku posiadania nazwy skróconej.
Wnioskodawca ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z błędnie wystawionych faktur pod warunkiem spełnienia przesłanek wynikających z art. 86 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z art. 88 ustawy. Jednocześnie w przypadku udokumentowania zakupu fakturą VAT zawierającą np. wskazanie błędnego numeru identyfikacji podatkowej (NIP) nabywcy lub błędnie oznaczonej nazwy nabywcy itp.
Na fakturach VAT wystawianych w związku z prowadzoną działalnością należy umieścić przede wszystkim imię i nazwisko Wnioskodawcy będącego osobą fizyczną. Używanie natomiast zamiennie, tj. w zależności, z którym działem firmy wykonywana czynność jest związana, pozostałych określeń wskazujących na przedmiot działalności przedsiębiorcy poprzez dodanie do imienia i nazwiska nazwy skróconej identyfikującej
Nazwa na fakturze osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą w przypadku posiadania nazwy skróconej.
wystawianie faktur wg stanu prawnego obowiązującego od 1.01.2013 r.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu zakupu lokalu mieszkalnego dokonanego przez przyszłych wspólników spółki cywilnej: jeżeli lokal zostanie użytkowany na podstawie nieodpłatnego użyczenia (wariant I), jeżeli zostanie wniesione do spółki w formie aportu prawo do użytkowania tego lokalu (wariant II) oraz jeżeli lokal zostanie wniesiony w formie aportu do spółki