Interpretacja ogólna z dnia 15 listopada 2024 r., Minister Finansów, sygn. DD9.8202.1.2024
Interpretacja ogólna dot. niektórych warunków stosowania zwolnienia określonego w art. 22 ust. 4 ustawy CIT
Interpretacja ogólna dot. niektórych warunków stosowania zwolnienia określonego w art. 22 ust. 4 ustawy CIT
W sytuacji gdy towar zostanie sprzedany na statku (na morzu), to transakcja taka nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na terytorium kraju.
Dotyczy możliwości zastosowania stawki VAT w wysokości 0% w związku z eksportem towarów na terytorium RP, UE i krajów trzecich.
Brak obowiązku opodatkowania dostawy energii elektrycznej wytworzonej, dostarczonej i zużytej na obszarze wyłącznej strefy ekonomicznej.
Brak stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju i określenie miejsca świadczenia usług
Uznanie polskiej wyłącznej strefy ekonomicznej za terytorium kraju oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem towarów i usług, dla których miejscem świadczenia i miejsce dostawy jest polska wyłączna strefa ekonomiczna
Wydatkowanie przychodu, uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości na zakup lokalu mieszkalnego znajdującego się w Meksyku, nie będzie uprawniać do zwolnienia, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ nie spełnia przesłanki położenia w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego
Brak możliwości uznania sprzedaży woreczków firmie francuskiej za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów opodatkowaną stawką podatku w wysokości 0%.
brak obowiązku rozpoznania czynności podlegających opodatkowaniu na terytorium Polski z tytułu sprzedaży towarów w przypadku gdy klientem będącym nabywcą i jednocześnie odbiorcą zakupionych towarów jest obywatel jednego z krajów Unii Europejskiej bądź obcokrajowiec zamieszkały poza obszarem Unii Europejskiej
Brak obowiązku zarejestrowania dla potrzeb podatku od towarów i usług Spółki Szwedzkiej i Spółki Litewskiej, Brak posiadania przez ww. podmioty stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski, Sposób dokumentowania przez Spółkę usług wykonanych na rzecz Spółki Szwedzkiej i Spółki Litewskiej.
Brak rozpoznania na terytorium Polski eksportu towarów w związku z planowaną dostawą.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
w zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski
w zakresie posiadania na terytorium Polski stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej
w zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski
1) Czy w opisanym stanie faktycznym właściwe jest uznanie, że zmiana obowiązku podatkowego z nieograniczonego, o którym mowa w przepisie art. 3 ust. 1 UPDOF na ograniczony, o którym mowa w przepisie art. 3 ust. 2a UPDOF w odniesieniu do Wnioskodawcy nastąpiła z chwilą fizycznego opuszczenia terytorium Polski przez Wnioskodawcę w związku z jego przeprowadzką do Wielkiej Brytanii w sierpniu 2014 r.?
Rozliczenie dostawy towarów oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od dokonanych zakupów związanych z wykonywaniem czynności opodatkowanych.
Rozliczenie dostawy towarów oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od dokonanych zakupów związanych z wykonywaniem czynności opodatkowanych
Rozliczenie dostawy towarów oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od dokonanych zakupów związanych z wykonywaniem czynności opodatkowanych
Rozliczenie dostawy towarów oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od dokonanych zakupów związanych z wykonywaniem czynności opodatkowanych
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia miejsca świadczenia usług wynajmu stoisk na targach i wystawach oraz ustalenia miejsca świadczenia usług świadczonych przez podwykonawców.
w zakresie uznania transakcji dostawy towaru niewspólnotowego za niepodlegającej opodatkowaniu na terytorium Polski
Obowiązek rejestracji, wystawianie faktur, składanie deklaracji podatkowych, używanie numeru identyfikacji podatkowej, prawo do odliczenia i zwrotu podatku w związku ze świadczeniem usług na terytorium Polski.
w zakresie możliwości skorzystania z funkcji ochronnej interpretacji przez fundusz cypryjski