Interpretacja indywidualna z dnia 3 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDSL1-2.4011.224.2024.2.BR
Możliwość preferencyjnego rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dzieci/dziecko.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dzieci/dziecko.
Możliwość rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko.
Preferencyjne rozliczenie dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko z poprzedniego związku, przy wychowywaniu dziecka z nowym partnerem z nowego związku, za 2022 rok, w myśl art. 6 ust. 4c i art. 6 ust. 4f ustawy o PIT.
Preferencyjne rozliczenie dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko z poprzedniego związku, przy wychowywaniu dzieci z nowym partnerem z nowego związku, za lata 2018-2022, w myśl art. 6 ust. 4, art. 6 ust. 4c i art. 6 ust. 4f ustawy o PIT.
Brak możliwości rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko za 2021 rok i lata następne, oraz korekty zeznania za 2021, przy wychowywaniu przez oboje rodziców.
Preferencyjne rozliczenie dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko za rok 2020 i 2021.
Możliwość rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
W sytuacji gdy Wnioskodawca z dwóch różnych związków posiada dwoje małoletnich dzieci w stosunku do których faktycznie wykonuje władzę rodzicielską co uprawnia Wnioskodawcę do ulgi prorodzinnej na każde z nich, to niezależnie od tego, że w wyniku porozumienia matka pierwszego z dzieci odlicza ulgę w pełnej wysokości na to z dzieci, w świetle przytoczonych przepisów (po spełnieniu wszystkich przesłanek
jeśli w przedmiotowej sprawie wartość hipoteki (1/2) przekroczy wartość nabywanego udziału w nieruchomości wówczas podstawa opodatkowania wyniesie zero. Tym samym w niniejszej sprawie obowiązek podatkowy co prawda wystąpi, jednak nie dojdzie do powstania zobowiązania podatkowego w podatku od spadków i darowizn.
ustalenie podstawy opodatkowania przy darowiźnie obciążonej poleceniem darczyńcy
Skorzystanie ze zwolnienia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
Ugoda o zwrot nakładów na nieruchomość wynikających z roszczenia wchodzącego w skład masy spadkowej nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych jako czynność niewymieniona w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
Zwolnienie z art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn nabycia przez zstępnego (syna) w spadku po matce roszczenia o zwrot nakładów na nieruchomość
Podatek od spadków i darowizn w zakresie opodatkowania nabycia spadku po konkubencie.
Możliwość rozliczenia podatku w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci (związek partnerski - konkubinat).
Czy Wnioskodawczyni w latach 2009-2012 przysługiwało prawo do preferencyjnego rozliczania podatku od osób fizycznych w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci? Czy Wnioskodawczyni ma prawo do skorygowania zeznań podatkowych za lata poprzednie?
1. Czy osoby takie jak matka Wnioskodawczyni lub aktualny Jej partner (nie będący prawnym opiekunem Jej dziecka, już pełnoletniego) w rozumieniu przepisu art. 6 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (po zmianach w 2011 r.) mogą mieć wpływ na to, że Zainteresowana nie będzie mogła od 2011 r. korzystać z opcji rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z zasadami określonymi
Czy w sytuacji, gdy dziecko jest wychowywane przez oboje rodziców będących stanu wolnego, przysługuje im prawo do rozliczenia w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci?
Czy osoba pozostająca w konkubinacie może skorzystać z opodatkowania przewidzianego dla osoby samotnie wychowującej dziecko?
Możliwość rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko.
Czy w świetle powyższego stanu faktycznego Wnioskodawca prawidłowo interpretuje przepis art. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych rozliczając się jako osoba samotnie wychowująca dziecko?
Czy darowizna pieniędzy od konkubenta może być rozliczona wg. stawek podatku od spadków i darowizn dla podarników w I grupie podatkowej?