Interpretacja indywidualna z dnia 22.04.2016, sygn. ILPP1/4512-1-140/16-2/JKu, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/4512-1-140/16-2/JKu
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług.
ustalanie, czy wydatki związane z zapewnieniem pracownikom świadczeń przewidzianych w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1, zdarzenie przyszłe)
Czy wydatki, które Spółka ponosi w związku ze świadczeniem przedmiotowych usług na rzecz zagranicznej Spółki powiązanej (będące podstawą kalkulacji wynagrodzenia w oparciu o tzw. formułę koszt plus) stanowią w całości koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT?
1.Czy pomoc zdrowotna udzielona nauczycielowi może być zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych? 2.Czy pomoc zdrowotna udzielona nauczycielowi-emerytowi może być zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych? 3.Czy pomoc zdrowotna udzielona na pokrycie kosztów zakupu okularów może być zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych?
1. Czy pomoc zdrowotna udzielona nauczycielowi może być zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych? 2. Czy pomoc zdrowotna udzielona nauczycielowi-emerytowi może być zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych? 3. Czy pomoc zdrowotna udzielona na pokrycie kosztów zakupu okularów może być zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych?
1.Czy pomoc zdrowotna udzielona nauczycielowi może być zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych? 2.Czy pomoc zdrowotna udzielona nauczycielowi-emerytowi może być zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych? 3.Czy pomoc zdrowotna udzielona na pokrycie kosztów zakupu okularów może być zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy zgodnie z zapisami umowy zawartej z firmą medyczną, dotyczącymi sposobu i formy zapłaty wynagrodzenia za usługi medyczne, powinno uznać się świadczenia medyczne dla pracownika jako przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu?
Czy świadczenia ponadkontraktowe są przychodem w podatku CIT?Czy przychody ze wszystkich świadczeń zdrowotnych uwzględnia się przy ustalaniu dochodu, który na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 może być wolny od podatku? 2. Czy wierzytelności nieściągalne z tytułu nieuznanych przez NFZ świadczeń ponadkontraktowych stanowią koszty uzyskania przychodu w dniu otrzymania postanowienia sądu o oddaleniu roszczenia
Czy Szpital właściwie dokumentuje (faktura VAT) świadczenia zdrowotne zrealizowane pacjentom objętym powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym w poszczególnych miesiącach niezależnie od uzyskanej zapłaty w tych okresach, mając na uwadze przepisy ustawy o rachunkowości, ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
opodatkowanie dochodów uzyskiwanych z prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie świadczenia usług medycznych
Czy są kosztami uzyskania przychodów wydatki poniesione w związku z organizacją nowej stacji dializ na zakup sprzętu medycznego podlegającego udostępnieniu, a później przekazaniu Szpitalowi? W zamian Szpital udostępnił stację dializ z pomieszczeniami pomocniczymi. Czy ze względu na krótszy niż 1 rok okres, w którym mocą umowy sprzęt będzie własnością Spółki nie powinien on być amortyzowany?
Czy zapłata zaległych wynagrodzeń przejmowanym od Szpitala pracownikom oraz zaległości z tytułu zobowiązań budżetowych Szpitala (w szczególności zaległości podatkowe wobec przejmowanych pracowników, zaległości z tytułu płatności na ZUS, należności budżetowych z tytułu wynajmowanych pomieszczeń) stanowi koszt uzyskania przychodów Spółki?
1) Czy zakup usług obcych w celu dowozu pracowników do i z pracy dofinansowanych do biletów pracowniczych przez zakład w wysokości 60% jest przekazaniem usługi związanej z prowadzoną działalnością i nie podlega VAT ?2) Czy usługi medyczne zakupione dla pracowników, które nie są przewidziane przepisami prawa pracy (dodatkowe) są przekazaniem usługi nie związanej z prowadzoną działalnością i podlegają
1. W jaki sposób podatnik VAT, nabywający usługi w podmiotach zewnętrznych na rzecz swoich pracowników powinien udokumentować uzyskane w ten sposób przez pracowników nieodpłatne świadczenia ?2. Czy zakupy związane z reprezentacją i reklamą (kawa, herbata, soki, ciastka), w sytuacji, jeżeli podatek VAT został odliczony, należy opodatkować i wystawić fakturę wewnętrzną ?
1. Czy, jeśli spółka dokonuje zakupu usług obcych w celu dowozu pracowników do i z pracy (świadczenie to wynika z układu zbiorowego pracy), to można przyjąć, że dofinansowanie do biletów pracowniczych przez zakład w wysokości 60% jest przekazaniem usługi związanej z prowadzoną działalnością i nie podlega obowiązkowi VAT ?2. Czy usługi medyczne zakupione dla pracowników, które nie są przewidziane przepisami