Interpretacja indywidualna z dnia 28 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.190.2024.1.MW
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług
Uznanie wykonywanych przez Wspólnika na rzecz Spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz możliwości skorzystania przez Wspólnika ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ustawy i sposob dokumentowania wykonywanych przez Wspólnika powtarzających się świadczeń niepieniężnych.
Należy uznać lakiernie za zorganizowane części przedsiębiorstwa, stanowiące zakłady energochłonne, uprawnione do nabycia w zwolnieniu od akcyzy zużywanych wyrobów gazowych; sposób obliczania wartości produkcji sprzedanej
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne ponoszone w związku z realizacją projektu.
Przychodem z odpłatnego zbycia samochodów będzie wartość wyrażona w cenie określonej w umowie, nawet jeśli cena odbiegać będzie od ceny rynkowej
w zakresie ustalenia, czy z tytułu sprzedaży (rozliczenia) nakładów w postaci budynku i budowli posadowionych na cudzym gruncie (wynajmowanym) Wnioskodawca osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
w zakresie ustalenia, czy w okolicznościach przedstawionego zdarzenie przyszłego, jeżeli niezamortyzowana wartość nakładów stanowiąca cenę sprzedaży (rozliczenia) będzie odbiegała od wartości rynkowej budynku i budowli (inwestycji na cudzym gruncie) zastosowanie znajdzie art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
w zakresie ustalenia, czy w związku ze sprzedażą (rozliczeniem) nakładów w postaci budynku i budowli posadowionych na cudzym gruncie (wynajmowanym) Wnioskodawca może rozpoznać koszt uzyskania przychodu z zastosowaniem art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Interpretacja w zakresie ustalenia kosztu uzyskania przychodu w momencie sprzedaży maszyn rolniczych wykorzystywanych w działalności rolniczej.
Czy zajmując się jako przedsiębiorca pośrednictwem w kupnie, sprzedaży oraz dzierżawie nieruchomości bez doradztwa, Wnioskodawczyni będzie mogła skorzystać z podmiotowego zwolnienia od podatku od towarów i usług, uregulowanego w art. 113 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?
Czy prowadząc biuro projektów nieświadczące usług doradczych, a jedynie usługi oznaczone wg PKWiU symbolami 71.12.12, 71.12.20, 71.20.12 Wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia od podatku VAT zgodnie z art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, do momentu osiągnięcia przychodu w kwocie 150.000 PLN rocznie (a w roku bieżącym proporcjonalnie do okresu prowadzenia działalności)?
Wnioskodawczyni nie ma prawa do odzyskania podatku VAT w związku z wydatkami poniesionymi na realizację projektu w ramach działania Małe projekty objętego PROW na lata 2007-2013, ponieważ nie jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
CIT w zakresie skutków podatkowych umowy leasingu w sytuacji zmiany po stronie korzystającego
po stronie Podatnika nie powstał obowiązek zarejestrowania się jako podatnika VAT czynnego, a sam Podatnik nie skorzystał z możliwości zrezygnowania ze zwolnienia podmiotowego z tego podatku uznać należy za prawidłowe stanowisko Strony, że jeżeli wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczy kwoty 50.000 zł może dokumentować świadczone usługi ksero, podnajmu powierzchni oraz sprzedaż wydawnictw własnych
Wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa i jego konsekwencje w zakresie wartości początkowej środków trwałych oraz opodatkowania w razie ich zbycia.
Czy do limitu, wynikającego z art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług, uprawniającego do korzystania ze zwolnienia z podatku VAT, wlicza się tylko i wyłącznie czynności opodatkowane na terenie naszego kraju?
Pytanie dotyczy dokonania rejestracji w zakresie podatku od towarów i usług z tytułu najmu lokalu użytkowego przez małżonków (każdy po 50 %) w związku z przekroczeniem kwoty 10.000 euro stanowiącej całość kwoty.
1. Czy prawidłowy jest sposób polegają na wystawianiu not obciążeniowych dla firm współpracujących ze Spółką na podstawie umów cywilno-prawnych w przypadkach braku rozliczenia się tych firm z powierzonych im towarów handlowych i pozorowanego dostarczenia towarów powierzonych przez Spółkę tym firmom do kontrahenta ?2. Czy kary za nie dotrzymanie warunków umowy udokumentowane notą obciążeniową stanowią
1. czy wydawanie opinii w charakterze biegłego sądowego, na zlecenie sądu, stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, czy też jest to czynność, która nie jest uznawana za działalność gospodarczą wykonywaną samodzielnie, a więc nie podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT,2. czy Wnioskodawca jest zobowiązany do odprowadzania podatku od towarów i usług z tytułu świadczenia
Czy ma zastosowanie art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (określenie przychodu przez organ podatkowy) przy sprzedaży na rzecz inwestora nieruchomości za cenę 1 EUR na podst. umowy inwestycyjnej, zgodnie z którą powstaną w Polsce nowe miejsca pracy oraz powstanie zakład? Sprzedaży dokonano po zakończeniu przetargu na podstawie ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych.
Podatnik zwraca się z pytaniem, co oznacza pojęcie "cena nabycia" zawarte w art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535 ze zm.). Czy cena nabycia obejmuje także poniesione koszty wyremontowania samochodu, jego przeglądu technicznego, transportu, ubezpieczenia, zakupu paliwa i wartość akcyzy naliczonej od nabycia wewnątrzwspólnotowego.
1. Czy przychody uzyskiwane wyłącznie z działalności wykonywanej osobiście, które zostały wymienione w art. 13 pkt 2 - 8 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) na podstawie umów o dzieło, które nie są zawierane z pracodawcą i w umowach tych określono zależności dotyczące: warunków wykonania umowy, wynagrodzenia, a przede wszystkim
Podatnik ma wątpliwości czy powyższe przychody uzyskane z tytułu pełnionej w Zarządzie Stowarzyszenia funkcji powinien doliczyć do wartości sprzedaży uzyskanej z prowadzonej działalności gospodarczej za rok 2004r. W opinii podatnika nie ma potrzeby łączenia przychodów uzyskiwanych z działalności gospodarczej z przychodami uzyskanymi z tytułu członkostwa w Zarządzie Stowarzyszenia.
Czy w myśl przepisów ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004 r. przekazanie bonów, talonów oraz zakup usług obcych finansowanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?