Interpretacja indywidualna z dnia 31.08.2009, sygn. ILPP2/443-786/09-2/ISN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-786/09-2/ISN
Usługi niepodlegające opodatkowaniu VAT, a limit 50.000 zł.
Usługi niepodlegające opodatkowaniu VAT, a limit 50.000 zł.
Czy Spółka prawidłowo postąpiła stosując 0% stawkę podatku VAT dla usługi na ruchomym majątku rzeczowym klienta, stosując się do art. 2 ust. 9, art. 27 ust. 2 pkt 3 lit. d, art. 28 ust. 7, art. 83 ust. 7-12 ustawy o podatku od towarów i usług?
stawka podatku VAT dla usługi na ruchomym majątku rzeczowym
Czy Spółka prawidłowo postąpiła stosując 0% stawkę podatku VAT dla usługi na ruchomym majątku rzeczowym klienta, stosując się do art. 2 ust. 9, art. 27 ust. 2 pkt 3 lit. d, art. 28 ust. 7, art. 83 ust. 7-12 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy Wnioskodawca prawidłowo wystawia faktury za wykonane usługi na terytorium Niemiec, na rzecz podatnika zarejestrowanego w Polsce i w Niemczech na potrzeby VAT?
Czy prawidłowym będzie - w sytuacji, gdy faktura za remont od podatnika polskiego za wykonaną usługę remontu samochodu wystawiona będzie z 22% stawką podatku od towarów i usług wystawienie refaktury na kontrahenta niemieckiego za remont samochodu i uzgodnioną w umowie prowizję bez podatku od towarów i usług?
jaką stawkę VAT powinien stosować wnioskodawca wystawiając faktury dla firmy, z którą ma podpisaną umowę na wykonywanie ww. usług ?
Czy do świadczonych usług montażu i demontażu stoisk targowych oraz otrzymywanych środków finansowym na wyżywienie Wnioskodawca może stosować przepisy art. 27 ust. 2-6 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy z tytułu zakupu usług Spółka winna rozpoznać obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług i czy transakcję tę należy traktować jak import usług? Ponadto, czy kontrahnet słusznie nalicza podatek od wartości dodanej i czy istnieje mozliwość odzyskania tego podatku?
Wmiosek dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług oraz sposobu rozliczenia transakcji związanej z wykonaniem usług na ruchomym majątku rzeczowym na rzecz kontrahenta włoskiego.
Wniosek dotyczy opodatkowania czynności wykonywanych w ramach reklamacji jakościowej na ruchomym majątku rzeczowym na rzecz kontrahenta belgijskiego.
Wniosek dotyczy transakcji związanych z wykonaniem usług na ruchomym majątku rzeczowym na rzecz kontrahenta belgijskiego.
dotyczy rozliczenia VAT i wystawienia faktury w sytuacji wykonania dla firmy szwedzkiej nadruku na plastikowych podkładach.
Wniosek dotyczy kwalifikowania transakcji polegającej na powierzeniu kontrahentowi ukraińskiemu usług na ruchomym majątku rzeczowym jako importu usług.
Czy usługi montażowe wykonane na terytorium panstwa trzeciego nazlecenie kontrahneta zarejestrowanego dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy pozostający do dyspozycji Spółki odpad po wykonanej usłudze na majątku ruchomym (nieopodatkowanej w Polsce - art. 28 ust. 7 i 8 ustawy) musi być ujęty w fakturze wewntrznej lub ewidencjonowany i opodatkowany w inny sposób?
Spółka (będąca podatnikiem podatku od towarów i usług zarejestrowanym na podstawie art. 97 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług) zamierza zawrzeć z kontrahentem niemieckim umowę na podstawie której Spółka będzie wykonywać dla tego kontrahenta półprodukty a następnie będzie świadczyć dla niego usługi na następujących zasadach:1) kontrahent niemiecki zleci Spółce wykonanie z materiałów
1.Jaką stawkę podatku należy stosować w przypadku wysyłki, do kontrahenta Niemieckiego, wyrobów gotowych przed upływem 30 dni od dnia wykonania usługi, a jaką w przypadku gdy wysyłka jest dokonywana po upływie 30 dni od dnia wykonania usługi?2.Jaką datę należy przyjąć za datę wykonania usługi w przypadku wysyłki półproduktów? Czy datę wystawienia zlecenia sprzedaży przez kontrahenta czy też datę przekazania
Czy podatek z tytułu świadczenia usług transportu oraz cięcia i sadzenia drzewek w Szwecji rozliczy usługodawca- polski podatnik, czy usługobiorca tj. szwedzki podatnik?Czy podatnikowi podatku od towarów i usług świadczącemu usługi, które rozliczy szwedzki usługobiorca, przysługuje obniżenie podatku należnego?