Interpretacja indywidualna z dnia 16.05.2016, sygn. IBPP2/4512-95/16/IK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/4512-95/16/IK
opodatkowanie przekazywanych uczestnikom konkursu nagród w postaci karty przedpłaconej
opodatkowanie przekazywanych uczestnikom konkursu nagród w postaci karty przedpłaconej
Dot. opodatkowania wydawanych nagród pieniężnych (przelewanych na karty prepaid), nagród głównych w postaci voucherów oraz pobieranej kaucji na zabezpieczenie sfinansowania nagród.
Co, w przypadku nabycia nagrody za cenę uwzględniającą przyznany rabat, należy przyjąć za podstawę opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych: wartość nagrody rzeczowej po uwzględnieniu rabatu (tj. wartość wynikającą z faktury zakupu nagrody), czy wartość wyjściową, cennikową, przed rabatem?
Czy przekazanie nieodpłatnie nagród oraz przekazanie nieodpłatnie gadżetów reklamowych, wyrobów (towarów) rodzi obowiązek w podatku VAT?
Czy istnieje: 1. Konieczność opodatkowania podatkiem VAT czynności wydania pracownikom nagród w ramach konkursu? 2. Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup nagród? 3. Konieczności udokumentowania wydania nagród pracownikom fakturą wewnętrzną?
1. Czy w związku z brzmieniem art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, płatnik nie był zobowiązany do pobrania i odprowadzenia zryczałtowanego 10% podatku od wartości Nagrody, co oznacza, że Nagroda nie powinna stanowić przychodu z innych źródeł? 2. Jeżeli XX był zobowiązany do pobrania i odprowadzenia zryczałtowanego 10% podatku od wartości Nagrody, w jaki sposób powinna
Konieczność opodatkowania nieodpłatnego przekazania towarów na cele związane z przedsiębiorstwem przez Spółkę będącą podatnikiem VAT, któremu przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego, wynika z tego, że podatnik występuje w tym przepadku de facto w roli ostatecznego konsumenta i tym samym powinien on ponieść ciężar podatku VAT. Jedną z fundamentalnych cech podatku VAT jest bowiem opodatkowanie
Czy przekazanie nieodpłatnie nagród zgodnie z regulaminem akcji promocyjnej oraz przekazanie nieodpłatnie gadżetów reklamowych, wyrobów (towarów) rodzi obowiązek w podatku VAT jeśli podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy zakupie nagród i gadżetów a przekazane nagrody, gadżety, wyroby (towarów) nie stanowią prezentów o małej wartości w myśl
Czy przekazywanie nagród sportowych uczestnikom zawodów i imprez sportowych podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy przekazanie nieodpłatnie nagród oraz przekazanie nieodpłatnie gadżetów reklamowych rodzi obowiązek w podatku VAT
Zdaniem Spółki skoro nabycie nagród, a następnie ich przekazanie jest elementem usługi organizacji konkursu z wykorzystaniem połączeń telefonicznych, to przekazanie tych towarów nie stanowi odrębnej od w/w usługi czynności podlegającej opodatkowaniu w myśl art. 7 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, a więc nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
Co stanowi podstawę opodatkowania przekazanej w konkursie nagrody rzeczowej (samochód)?
W jaki sposób należy rozumieć sformułowanie "wartość wygranych" zawarte w art. 21 ust.1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy przy sprzedaży gruntu gmina może posłużyć się nieobowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego?2. Czy należy opodatkować upominki dla uczestników imprez organizowanych przez Urząd Gminy?
1. Czy przysługuje prawo obniżenia podatku należnego o podatek naliczony od zakupu samochodu osobowego przeznaczonego na nagrodę?2. Czy należy naliczyć podatek VAT przy przekazaniu samochodu osobowego jako nagrody?