Interpretacja indywidualna z dnia 15 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.821.2024.1.KT
Brak możliwości odliczenia podatku VAT w całości lub części w związku z realizacją projektu.
Brak możliwości odliczenia podatku VAT w całości lub części w związku z realizacją projektu.
Stawka ryczałtu dla przychodów ze sprzedaży budynków mieszkalnych w stanie deweloperskim.
Planowana przez Sprzedającego sprzedaż Nieruchomości będzie, zgodnie z art. 15 ust. 1 i ust. 2 ustawy, dostawą dokonywaną przez podatnika w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Dokonując opisanych we wniosku czynności Sprzedający podjął działania podobne do tych, jakie wykonują podmioty zajmujące się profesjonalnie obrotem nieruchomościami, o których mowa w orzeczeniach w sprawach C-180/10
Skutki podatkowe sprzedaży budynku mieszkalnego wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działek zabudowanych budynkami i budowlami oraz obowiązek wystawienia faktury.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących zakup sprzętu oraz świadczone w ramach projektu usługi.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości usług wykończeniowych w ramach otrzymanego przez klienta Vouchera.
Określenie źródła przychodu w związku ze sprzedażą nieruchomości lokalowych.
Opodatkowanie odsetek uzyskanych od środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym w banku.
Zakup szkoły w zdarzeniu przyszłym nr 1 bądź Budowę szkoły w zdarzeniu przyszłym nr 2 należy uznać za wydatek na zakup urządzenia niezbędnego do prowadzenia szkoły finansowanego z dochodów szkoły, które pochodzą z ich prowadzenia w rozumieniu przepisów o systemie oświaty. W konsekwencji Dochody z liceum, które Spółka osiągnie w przyszłych latach i które w przyszłości Spółka przeznaczy na Zakup szkoły
Możliwości wyboru ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Stawka ryczałtu dla działalności w zakresie budowy i sprzedaży budynków mieszkalnych.
Czy dochód wydatkowany na budowę, wykończenie i utrzymanie budynku mającego służyć Fundacji do wykorzystywania i realizacji celów statutowych, uzyskiwany przez Fundację z darowizn, aukcji, zbiórek, wystaw i majątku Fundacji, korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupu materiałów budowlanych dotyczących budowy budynku.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej wydatków dotyczących budynku mieszkalnego częściowo wykorzystywanego w tej działalności.
Brak prawa do odliczenia w całości lub w części podatku naliczonego przy zakupach towarów i usług w trakcie realizacji Projektu.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działki powstałej z podziału działki.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Uznanie sprzedaży udziału w działce za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT wynikającego z faktur dokumentujących wydatki związane z przebudową wskazanej infrastruktury, o którym mowa w art. 86 ust. 2a i następne ustawy o VAT.
Podlegania opodatkowaniu sprzedaży 11 działek.
Skutki podatkowe wycofania Nieruchomości i pozostałych środków trwałych z działalności gospodarczej i przeniesienia ich do majątku osobistego celem dalszego najmu prywatnego.
Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne
Opodatkowanie sprzedaży lokali mieszkalnych.