Interpretacja indywidualna z dnia 29 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.487.2024.2.AWO
Ustalenie metody amortyzacji pojazdów wykupionych z leasingu.
Ustalenie metody amortyzacji pojazdów wykupionych z leasingu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie jednorazowej amortyzacji środka trwałego.
Uznanie, że posiadane przez Wnioskodawcę samochody służbowe są wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej zgodnie z art. 86a ust. 4 ustawy.
Uznanie, że posiadane przez Wnioskodawcę samochody służbowe są wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej zgodnie z art. 86a ust. 4 ustawy
Czy można skorzystać z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od środka trwałego (quada) zakupionego przez małego podatnika?
Czy zastosowanie jednorazowego odpisu amortyzacyjnego dla zakupionego pojazdu jest prawidłowe?
Czy słusznie zakwalifikowano w/w pojazd samochodowy do grupy 743 KŚT (samochody specjalne) i czy możliwe było dokonanie jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od wartości początkowej środka trwałego w miesiącu wprowadzenia go do ewidencji środków trwałych, tj. w listopadzie 2007 r., który został potraktowany jako pomoc de minimis?
1.Czy zakupione i/lub wykorzystywane na potrzeby działalności gospodarczej: motocykle, pojazdy czterokołowe quady, skutery śnieżne, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony, konstrukcyjnie przeznaczone do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą są w świetle zapisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych samochodami osobowymi? 2.Czy wobec zakupionych wyżej wymienionych
Czy istnieje możliwość jednorazowego ujęcia do kosztów miesiąca, w którym dokonano nabycia i przekazania do użytkowania wskazanych pojazdów przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej, których jednostkowa wartość zakupu netto przekracza kwotę 3.500 zł?
czy w związku ze zmianą od 2007r. przepisów ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, przychody z tytułu prowadzonej działalności mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym.