Interpretacja indywidualna z dnia 15 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.685.2023.2.DS
Zwolnienie od podatku VAT usługi kursu prawa jazdy kat. A.
Zwolnienie od podatku VAT usługi kursu prawa jazdy kat. A.
Jednorazowa amortyzacja środka trwałego.
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej IP BOX
Czy prawidłowe jest ujęcie w kosztach uzyskania przychodów, wydatków związanych z zakupem oraz bieżącą eksploatacją skutera?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zaliczenia jednorazowo w ciężar kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od zakupionego motocykla.
Nie jest możliwe dokonanie amortyzacji na warunkach określonych w art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zakupionego na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej motocykla, gdyż na gruncie cytowanej ustawy jest on traktowany tak jak samochód osobowy.
Czy motocykl należy traktować jako samochód osobowy i tym samym Wnioskodawca nie ma prawa do jednorazowej amortyzacji, czy też motocykl należy traktować jako pojazd ujęty w grupie 7, rodzaj 740 Motocykle, przyczepy i wózki motocyklowe i Wnioskodawcy przysługuje prawo do dokonania jednorazowej amortyzacji?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od nabywanych motocykli.
Czy nabyty motocykl, kwalifikowany jako środek trwały, prawidłowo został poddany jednorazowej amortyzacji zgodnie z art. 22k ust. 7 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy można skorzystać z jednorazowej amortyzacji maszyny w firmie prowadzonej na własne nazwisko?
Czy prawidłowa będzie jednorazowa amortyzacja tego środka trwałego? (na podstawie art. 22 ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)
Wnioskodawca, jako mały podatnik będzie mógł dokonać jednorazowej amortyzacji wskazanego we wniosku motocykla, o ile spełnia wszystkie ustawowe kryteria w tym zakresie. Odpisu tego należy dokonać w roku podatkowym, w którym motocykl ten zostanie wprowadzony do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Przy czym łączna wysokość dokonanych odpisów w 2012r. nie może przekroczyć
Czy nabyty motocykl, kwalifikowany jako środek trwały podatnika, może zostać poddany jednorazowej amortyzacji w oparciu o treść art. 22k ust. 7 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy po nowelizacji zasad amortyzacji od dnia 1 stycznia 2007 r. takie pojazdy jak motory, można amortyzować jednorazowo, czy należy zakwalifikować je jako samochody osobowe i amortyzować wg zasad przyjętych dla samochodu osobowego?
Czy nabyty motocykl, kwalifikowany jako środek trwały podatnika, może zostać poddany jednorazowej amortyzacji w oparciu o treść art. 22k ust. 7 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy jako mały podatnik w rozumieniu art. 5a pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ma prawo do jednorazowego odpisu amortyzacyjnego środka trwałego (motocykla) sklasyfikowanego w Klasyfikacji Środków Trwałych jako rodzaj 740 (motocykle, przyczepy i wózki motocyklowe) na podstawie art. 22k ust. 7 ww. ustawy?
Możliwość dokonania jednorazowej amortyzacji.
Czy po wprowadzeniu motocykla do ewidencji środków trwałych w miesiącu rozpoczęcia działalności Wnioskodawca uprawniony jest do skorzystania z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od wartości początkowej, na podstawie art. 22k ust. 7 i 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
możliwość dokonania jednorazowej amortyzacji zakupionego środka trwałego (motocykla)
należy stwierdzić, iż Wnioskodawca jako mały podatnik ma prawo dokonać jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od zakupionego motocykla, zaliczonego do środków trwałych, na zasadach określonych w art. 22k ust. 7-12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
dokonania jednorazowo odpisów amortyzacyjnych od nabytego środka trwałego
prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego od zakupu motocykla oraz paliwa służącego do napędu motocykla
Sposób ustalenia wartości początkowej środków trwałych wniesionych do prowadzonej jednoosobowo działalności gospodarczej, wykorzystywanych uprzednio w prowadzonej w formie spółki jawnej pozarolniczej działalności gospodarczej oraz ich amortyzacji.
Brak obowiązku ujęcia w prowadzonej podatkowej księdze przychodów i rozchodów otrzymanego wsparcia finansowego oraz wsparcia pomostowego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz wydatków pokrytych otrzymanym wsparciem.