Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 16.04.2003, sygn. PD II/415/28/2003; OG/005/55/2003, Pierwszy Urząd Skarbowy w Kielcach, sygn. PD II/415/28/2003; OG/005/55/2003
Czy pracownikowi, który rezygnuje z legitymacji i tym samym z ulgowych przejazdów, przysługuje proporcjonalny zwrot pobranej zaliczki na podatek dochodowy?
Czy zasiłek na zagospodarowanie jest należnością związaną z przeniesieniem służbowym i tym samym jest zwolniony od pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Czy zwolnione od podatku dochodowego są świadczenia rentowe otrzymywane z Niemiec w ramach tzw. renty inwalidzkiej wojennej?
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych równoważnik pieniężny w zamian za wyżywienie wypłacony na podstawie § 21 i 22 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 26.03.2003r. (Dz. U. z 2003r. Nr 62, poz. 565) żołnierzom odbywającym nadterminową zasadniczą służbę wojskową.
Czy uposażenie za czas urlopu zdrowotnego przysługujące żołnierzowi podlega zwolnieniu przedmiotowemu?
Czy prawidłowym jest nie doliczenie do przychodów żołnierzy zawodowych wartości legitymacji uprawniającej do ulgowych przejazdów wszystkimi rodzajami pociągów pasażerskich PKP w komunikacji krajowej i w dowolnej klasie?
Czy w zwiazku z obięciem pierwszego stanowiska służbowego przysługuje zasiłek na zagospodarowanie się w związku z przeniesieniem służbowym
Czy są zwolnione z opodatkowania nagrody rzeczowej dla żołnierzy.
Czy pobrana składka zdrowotna z dochodu z tytułu uposażenia otrzymanego w związku ze zwolnieniem ze służby wojskowej, wykazana przez płatnika w zaświadczeniu, może być odliczona od podatku w zeznaniu rocznym?
dotyczy uprawnien do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu kolejowego żołnierzy pełniących zawodową lub okresową służbę wojskową oraz cywilnym pracownikom wojska
W sprawie ustalenia wysokości podatku od świadczenia określonego w art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 17 grudnia 1974 r. o uposażeniu żołnierzy (Dz. U. z 2002 r. Nr 76, poz. 693 z późn. zm.), wypłacanego żołnierzowi zwolnionemu z służby wojskowej pełnionej jako służba stała, uprawnionemu do zaopatrzenia emerytalnego.
Od których świadczeń pieniężnych, otrzymywanych przez żołnierzy w związku ze zwolnieniem z zawodowej służby wojskowej, pełnionej jako służba stała, należy pobrać zryczałtowany podatek w wysokości 20%.
dotyczy możliwości odliczenia od dochodu w ramach wydatków na cele rehabilitacyjne, kosztów poniesionych na zakup baterii do aparatu słuchowego przez osobę zaliczoną do III grupy inwalidów w związku ze słuzbą wojskową .
Czy do należności wypłacanych żołnierzom za czas podróży służbowej odbywanej w celu uczestniczenia w ćwiczeniach lub szkoleniach zorganizowanych oddziałów lub pododdziałów ma zastosowanie zwolnienie przedmiotowe wynikające z art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy p.d.o.f.?
Jak należy opodatkować należności przysługujące żołnierzowi w związku ze zwolnieniem ze służby tj. odprawę i ekwiwalent za niewykorzystany urlop?
Czy żołnierzowi zawodowemu powołanemu przez Wojewodę Kujawsko- Pomorskiego do prac w Powiatowej Komisji Poborowej w Nakle n/Not. z tytułu wynagrodzenia za pełnienie tych czynności przysługuje zwolnienie od podatku dochodowego
dotyczy zwolnień przedmiotowych wyjazdów służbowych żołnierzy pełniących zawodową służbę wojskową
Czy należności przysługujące żołnierzom zawodowym z tytułu przeniesienia służbowego podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
dotyczące opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wartości bezpłatnego wyżywienia żołnierzy służby nadterminowej, kontraktowej i stałej oraz pozostałych pracowników.
Czy żołnierze zawodowi i pracownicy cywilni korzystający z bezpłatnych lub częściowo bezpłatnych posiłków w czasie pobytu na kursie w związku z wykonywaną pracą podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych czy są zwolnieni?
Czy wydawanie posiłków żołnierzom zawodowym przez kasynow wojskowe jest opodatkowane podatkiem od towarów i usług? Jeżeli tak - to według jakiej stawki podatku VAT?