Interpretacja indywidualna z dnia 25 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4015.137.2024.1.PB
W zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych od siostry.
W zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych od siostry.
Skoro wpłaty utargu na konto wspólnika celem dalszego ich przekazania na konto spółki nie będą związane z żadną czynnością wskazaną w art. 1 upcc, to nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie skutków podatkowych darowizn środków pieniężnych od taty
Skutki podatkowe otrzymania od rodziców darowizny w gotówce i jej wpłaty na konto.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika w ramach wykonywania programu usuwania azbestu, podlegania opodatkowaniu dotacji otrzymanej na realizację projektu oraz podlegania opodatkowaniu wpłat pobieranych od mieszkańców, w sytuacji, gdyby dotacja nie pokryła wartości całego zadania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami na realizację projektu.
Sposób określenia podstawy opodatkowania świadczenia Gminy na rzecz mieszkańców.
Uznanie świadczonych usług za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT. Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Skutki podatkowe wpłaty środków z darowizny na konto bankowe obdarowanego zawierająca błędne oznaczenie darującego.
Opodatkowanie wpłat otrzymanych na realizację projektu. Korekta podatku należnego. Prawo do odliczenia w związku z realizacją projektu. Niepodleganie opodatkowaniu dofinansowania otrzymanego na realizację projektu.
Skutki podatkowe darowizny środków pieniężnych od matki.
Skutki podatkowe otrzymania darowizny od matki z Ukrainy.
Dotyczy ustalenia, czy: - w ramach zawartej umowy z Klientem prawidłowym momentem rozpoznania przychodu z tytułu wpłaty własnej będzie moment przeniesienia prawa własności nieruchomości na Klienta; - w ramach zawartej umowy z Klientem, prawidłowym momentem rozpoznania przychodu z tytułu rocznych opłat w wysokości 2% lub 3% wartości nieruchomości za każdy rok obowiązywania umowy będzie odpowiednio dzień
Skutki podatkowe darowizny środków pieniężnych od syna.
Wpłaty środków pieniężnych na konta osoby małoletniej.
Skutki podatkowe otrzymania w darowiźnie środków pieniężnych, które znajdowały się na wspólnym koncie obdarowanego i darczyńcy oraz środków pieniężnych znajdujących się na koncie darczyńcy, które zostały przelane na konto osoby trzeciej.
Skutki podatkowe nabycia środków pieniężnych tytułem darowizny od ojca, który osobiście dokona wpłaty w placówce banku.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych z dobrowolnych wpłat od Patronów.
w zakresie skutków podatkowych otrzymania tytułem darowizn napiwków/wirtualnych kartek świątecznych za wystawianie online autorskich pokazów/spektakli na portalu internetowym.
Czy darowizny, które będą stanowić napiwki i wirtualne kartki świąteczne zgodnie z ustawą o podatku od spadków i darowizn otrzymane od jednego użytkownika należącego do III grupy podatkowej nieprzekraczające wysokości 4902 zł w ciągu 5 lat, nie podlegają opodatkowaniu zgodnie z ustawą o podatku od spadków i darowizn?
Opodatkowanie otrzymanych środków pieniężnych z tytułu dobrowolnych wpłat przez osoby fizyczne korzystające z toalet w centrach handlowych.
w zakresie: opodatkowania podatkiem VAT wpłat otrzymanych od mieszkańców, z tytułu wkładu własnego w kosztach budowy POŚ stawki podatku dla ww. wpłat prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z budową POŚ w ramach realizacji projektu pn.: „…” braku odrębnego opodatkowania podatkiem VAT czynności przekazania mieszkańcom prawa własności przydomowych oczyszczalni
w zakresie ustalenia, czy w sytuacji opisanej we wniosku obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych powstaje z momentem udostępnienia Wnioskodawcy środków finansowych w ramach platformy crowdfundingowej (Kickstarter, Backerkit), dokonania przelewu z rachunku technicznego udostępnionego w ramach platformy crowdfundingowej, czy też z momentem dokonania prawnie wiążącej sprzedaży konkretnego
Czy dobrowolne wpłaty od Donatorów zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn są zwolnione z opodatkowania, jeżeli suma datków od jednego Donatora nie przekroczy w ciągu 5 lat kwoty 4.902 zł?
Czy Wnioskodawczyni (jednostka medyczna) prowadząca działalność pielęgnacyjno-opiekuńczą, może być zwolniona z opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz ustawy z dnia 31 marca 2020 r.