Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 29 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL1-1.440.125.2022.5.MW
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE – usługi publiczne w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE – usługi publiczne w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.
Obowiązki płatnika ciążące na Spółce oraz obowiązki informacyjne związane z niezwróceniem przez Panelistę Miernika, w przypadku wypowiedzenia zawartej pomiędzy stronami umowy.
w związku z podejmowanymi w stosunku do niego czynnościami windykacyjnymi za opłatę za usługi niepodlegające opodatkowaniu
Obowiązek zastosowania prewspółczynnika w związku z wykonywaną działalnością w zakresie nabywania wierzytelności trudnych i egzekwowania ich na własny rachunek (art. 86 ust. 2a ustawy o VAT).
W zakresie opodatkowania VAT świadczenia usług odzyskiwania należności.
Należy stwierdzić, że Wnioskodawca ma obowiązek odprowadzenia podatku dochodowego od nadwyżki środków obrotowych, również od należności zagrożonych lub nieściągalnych gdyż stanowią one u Wnioskodawcy przychody należne zgodnie z art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Odpłatna odsprzedaż posiadanych praw do pożytków płynących z zawartej umowy, będzie stanowić świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy i będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Spółka ma prawo do uznania za koszty uzyskania przychodów straty powstałe w wyniku zaprzestania używania nie w pełni umorzonych środków trwałych związanych z całkowitym zużyciem (wyeksploatowaniem) środka trwałego, stwierdzeniem niesprawności technicznej środka trwałego, brakiem dalszego wykorzystywania środka trwałego (nieopłacalny koszt przeróbki), natomiast nie ma prawa do uznania za koszty uzyskania
Czy usługi świadczone przez Spółkę sklasyfikowane w grupowaniu statystycznym 67.20.10-00.00 powinny być zwolnione od podatku od towarów i usług, czy opodatkowane 22% stawką podatku VAT?
Czy w związku z zawarciem opisanej wyżej ugody powstanie obowiązek zapłaty podatku od towarów i usług ?
Dotyczy opodatkowania podatku VAT czynności polegających na windykacji we własnym zakresie wierzytelności nabytych w tym celu.
Spółka pyta:1. Czy przepisy ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług stosuje się do nabywania i zbywania wierzytelności pieniężnych na podstawie umów sprzedaży w rozumieniu art. 535 w zw. z art. 555 Kodeksu cywilnego, jeżeli cesjonariusz realizuje te wierzytelności przez potrącenie jednostronne z wzajemnymi wierzytelnościami dłużnika nabytych wierzytelności albo w drodze wielostronnych